pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-08-19 Jakie nieruchomości (rodzaje, miejsca, typy) polecacie jako cel inwestycyjny na 10-20 lat?
(brak odpowiedzi) 

2011-08-10 Czy nadszedł już odpowiedni moment, aby przewalutować kredyt ze złotowego na walutowy. Czy taka operacja jest możliwa do przeprowadzenia (patrząc na niechęć banków do kredytów walutowych)
Teoretycznie przewalutowanie kredytu w złotych na franki szwajcarskie jest oczywiście możliwe. Dodatkowo może być bardzo korzystne. Zaraz po przewalutowaniu rata spadnie o kilkaset złotych, gdyż oprocentowanie kredytu we frankach czy euro będzie niższe niż kredytu w złotych. Ponadto można liczyć na dalszy spadek rat i zadłużenia jeśli zloty zacznie się umacniać. Zwłaszcza w przypadku franka szwajcarskiego w długim terminie można liczyć na duże korzyści z tego powodu. Niestety problem polega na tym, że w praktyce takie przewalutowanie nie jest łatwe do przeprowadzenia. Ofert kredytów walutowych jest niewiele. Dla przykładu kredytów we frankach udziela obecnie tylko7 banków. Z tego tylko połowa ofert ma bardzo wysokie marże. Dodatkowo przy obliczaniu zdolności kredytowej w walutach obowiązują ostrzejsze wymogi. Dochody, które pozwoliły uzyskać kredyt w złotych mogą więc być zbyt niskie, aby spłacać kredyt walutowy. Główna przeszkodą w podjęciu takiej decyzji dla większości kredytobiorców są jednak preferencje w zakresie ryzyka walutowego. Zwykle osoby, która wcześniej zdecydowały się na kredyt w złotych postąpiły tak ponieważ nie chcą martwić się poziomem kursu. Takie osoby nawet przy tak wysokim poziomie notowań franka nie zdecydują się zamienić swojego kredytu w złotych na walutowy. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu