pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-08-19 Jakie nieruchomości (rodzaje, miejsca, typy) polecacie jako cel inwestycyjny na 10-20 lat?
(brak odpowiedzi) 

2011-08-10 Czy nadszedł już odpowiedni moment, aby przewalutować kredyt ze złotowego na walutowy. Czy taka operacja jest możliwa do przeprowadzenia (patrząc na niechęć banków do kredytów walutowych)
Teoretycznie przewalutowanie kredytu w złotych na franki szwajcarskie jest oczywiście możliwe. Dodatkowo może być bardzo korzystne. Zaraz po przewalutowaniu rata spadnie o kilkaset złotych, gdyż oprocentowanie kredytu we frankach czy euro będzie niższe niż kredytu w złotych. Ponadto można liczyć na dalszy spadek rat i zadłużenia jeśli zloty zacznie się umacniać. Zwłaszcza w przypadku franka szwajcarskiego w długim terminie można liczyć na duże korzyści z tego powodu. Niestety problem polega na tym, że w praktyce takie przewalutowanie nie jest łatwe do przeprowadzenia. Ofert kredytów walutowych jest niewiele. Dla przykładu kredytów we frankach udziela obecnie tylko7 banków. Z tego tylko połowa ofert ma bardzo wysokie marże. Dodatkowo przy obliczaniu zdolności kredytowej w walutach obowiązują ostrzejsze wymogi. Dochody, które pozwoliły uzyskać kredyt w złotych mogą więc być zbyt niskie, aby spłacać kredyt walutowy. Główna przeszkodą w podjęciu takiej decyzji dla większości kredytobiorców są jednak preferencje w zakresie ryzyka walutowego. Zwykle osoby, która wcześniej zdecydowały się na kredyt w złotych postąpiły tak ponieważ nie chcą martwić się poziomem kursu. Takie osoby nawet przy tak wysokim poziomie notowań franka nie zdecydują się zamienić swojego kredytu w złotych na walutowy. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu