pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-01-17 Spółka zależna T-Matic System pracuje nad projektem zdalnego odczytu liczników elektrycznych. Obecnie zaczęły się przetargi na wymianę liczników w związku z tym mam następujące pytania: 1. Na jakim etapie są prace nad tym projektem. 2. Na czym polega przewaga konkurencyjna rozwiązania T-Matic System.
(brak odpowiedzi) 

2010-06-07 Spółka zawarła umowę z Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.. Jest to pierwsza tak znaczna umowa na nowym rynku działalności w związku z tym mam następujące pytania. Jaka jest przewidywana rentowność tej umowy? Jaka jest przewidywana rentowność na tym rynku działalności?
Działalność na rynku telematyki w Grupie Arcus prowadzona jest za pośrednictwem T-matic Systems Sp. z o.o. Spółka zależna prowadzi działalność w tym obszarze od kilku lat. Nabycie pakietu 55% udziałów w roku 2008 pozwoliło na wykorzystanie synergii pomiędzy podmiotami – Arcus dysponuje kontaktami handlowymi i środkami niezbędnymi do sfinansowania dużych projektów, T-matic posiada doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie telematyki. Połączenie siły podmiotów stwarza szansę na pozyskiwanie znaczących klientów w tym obszarze, co potwierdza umowa z Arval. Jeżeli chodzi o rentowność tego kontraktu to stanowi to tajemnicę handlową, a szczegółowe informacje zostały przekazane w raporcie bieżącym nr 23/2010. Rentowność tego typu działalności jest wyższa niż w przypadku sprzedaży sprzętu komputerowego, dlatego też będziemy chcieli ją rozwijać (podobnie jak inne obszary działalności o wyższej marży np. outsourcing wydruku). 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu