pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-01-17 Spółka zależna T-Matic System pracuje nad projektem zdalnego odczytu liczników elektrycznych. Obecnie zaczęły się przetargi na wymianę liczników w związku z tym mam następujące pytania: 1. Na jakim etapie są prace nad tym projektem. 2. Na czym polega przewaga konkurencyjna rozwiązania T-Matic System.
(brak odpowiedzi) 

2010-06-07 Spółka zawarła umowę z Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.. Jest to pierwsza tak znaczna umowa na nowym rynku działalności w związku z tym mam następujące pytania. Jaka jest przewidywana rentowność tej umowy? Jaka jest przewidywana rentowność na tym rynku działalności?
Działalność na rynku telematyki w Grupie Arcus prowadzona jest za pośrednictwem T-matic Systems Sp. z o.o. Spółka zależna prowadzi działalność w tym obszarze od kilku lat. Nabycie pakietu 55% udziałów w roku 2008 pozwoliło na wykorzystanie synergii pomiędzy podmiotami – Arcus dysponuje kontaktami handlowymi i środkami niezbędnymi do sfinansowania dużych projektów, T-matic posiada doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie telematyki. Połączenie siły podmiotów stwarza szansę na pozyskiwanie znaczących klientów w tym obszarze, co potwierdza umowa z Arval. Jeżeli chodzi o rentowność tego kontraktu to stanowi to tajemnicę handlową, a szczegółowe informacje zostały przekazane w raporcie bieżącym nr 23/2010. Rentowność tego typu działalności jest wyższa niż w przypadku sprzedaży sprzętu komputerowego, dlatego też będziemy chcieli ją rozwijać (podobnie jak inne obszary działalności o wyższej marży np. outsourcing wydruku). 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu