pb.pl

Pytania dotyczące spółki NORDEABP

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-10-04 Czy zarządowi nie będzie przeszkadzała sytuacja trwałej przeceny akcji poniżej wartości księgowej? Spółka ma niską płynność a co za tym idzie jest znacznie mniejsze zainteresowanie potencjalnych inwestorów nabywaniem akcji Nordei. Może warto coś zrobić w horyzoncie 12 miesięcy aby poprawić płynność akcji.
(brak odpowiedzi) 

2011-09-16 Z roku na rok Bank wypracowuje coraz lepsze wyniki i zdobywa pozycję na rynku. Kiedy według Państwa, jeżeli w ogóle, inwestorzy doczekają się, że Bank będzie dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Pytam o stanowisko zarządu odnośnie rekomendacji takiego podziału zysku.
Obecnie całość wypracowanego zysku netto banku Nordea jest przeznaczana na rozwój w przyszłych okresach. Również w strategii na najbliższe lata nie planujemy wypłacania dywidendy.  

2011-08-04 Z roku na rok Bank wypracowuje coraz lepsze wyniki i zdobywa pozycję na rynku. Kiedy według Państwa, jeżeli w ogóle, inwestorzy doczekają się, że Bank będzie dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Pytam o stanowisko zarządu odnośnie rekomendacji takiego podziału zysku.
(brak odpowiedzi) 

2011-05-30 Wielu inwestorów na forach publicznych zastanawia znikoma wartość odpisów na tle konkurencji. Proszę o odpowiedź jak to się dzieje, że Nordea ma tak nieprawdopodobnie niskie odpisy(na tle innych banków). Działacie Państwo w tym samym otoczeniu biznesowym, jednak co innego pokazujecie. Jak to robicie? Drugie pytanie, jaki % udzielonych kredytów to tzw kredyty konsumpcyjne?
Nordea nie angażuje się w problematyczne instrumenty pochodne (jak np. opcje walutowe, które – niezrealizowane przez wystawiające przedsiębiorstwa/klientów banków – przekształciły się w nieregularne należności). Ponadto nasza bardzo ostrożna polityka kredytowa ma wyraźne odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Zasady wprowadzane przez Rekomendacje S i T, były już wcześniej, przed ich wprowadzeniem, stosowane w naszym banku. Kredyty inne niż hipoteczne to 1.1% kredytów dla ludności, natomiast całkowita wartość kredytów nieregularnych wynosi poniżej 1 proc.  

2011-01-12 Czy ponad 200 mln zł zysku netto jaki bank najprawdopodobniej osiągnął w 2010 roku będzie powtarzalny i jest wynikiem wejścia na nowe ścieżki rozwoju? Czy jest to raczej rezultatem jakichś jednorazowych zdarzeń?
Wyniki końcowe za 2010 rok zostaną opublikowane 15 lutego. Wynik netto po 3 kwartałach wynosił prawie 198 mln złotych. Już od 2007 roku Bank systematycznie zwiększa skalę działania i inwestuje w nowe placówki. Tylko w 2010 roku zostało otwartych 45 nowych oddziałów. Dobre wyniki finansowe są rezultatem wypracowanej i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Oprócz inwestycji w rozwój sieci nadal uważnie śledzimy jakość portfela kredytowego naszych klientów. Na koniec trzeciego kwartału wskaźnik kredytów zagrożonych wynosił około 1 proc., co oznacza, że jesteśmy 8 razy lepsi niż średnia rynkowa.  

2010-05-28 Na jakim etapie są prace nad emisja ok 10mln akcji skierowanych do głównego akcjonariusza i kiedy według Państwa wiedzy prospekt trafi do KNF?
(brak odpowiedzi) 

2010-03-23 Jakie cele ma emisja akcji warta w sumie 390mln PLN, czy planowane jest mocniejsze wejście w jakiś konkretny rynek? Czy spółka ma zamiar przejść do notowań ciągłych?
Zgodnie z Uchwałą nr 8, dostępną na stronach Banku Nordea: http://www.nordea.pl/_items/pdf/projekty_uchwal.pdf, na mocy której kwota pozyskana z emisji akcji zostanie przeznaczona na podwyższenie kapitałów własnych. Jezeli chodzi o przejscie na notowania ciągłe – Zarząd banku nie podjął takiej decyzji. Joanna Krawczyk-Golba Główny Specjalista ds. Komunikacji  

2010-03-22 Witam serdecznie, Dlaczego na stronie Banku brak jest kontaktu w dziale "relacje inwestorskie"? Czy spółka poda cele strategiczne na jakie chce pozyskać środki w wysokości 390mln w nadchodzącej emisji do głównego akcjonariusza? Trzecie pytanie, czy główny akcjonariusz ma pozostawi spółkę na GPW i czy poczyni kroki aby przeszła na rynek ciągły? Pozdrawiam, Piotr P.
Na stronie Nordea Bank Polska znajduje się kontakt do banku – istnieje również możliwość wysłania zapytania bezpośrednio ze strony internetowej: http://www.nordea.pl/biuro-prasowe/kontakt-dla-mediow.html Zgodnie z Uchwałą nr 8, dostępną na stronach Banku Nordea: http://www.nordea.pl/_items/pdf/projekty_uchwal.pdf, kwota pozyskana z emisji akcji zostanie przeznaczona na podwyższenie kapitałów własnych. Główny akcjonariusz Nordea Bank AB nie ma planów wycofania Nordea Bank Polska z GPW. Jezeli chodzi o przejscie na notowania ciągłe – Zarząd banku nie podjął takiej decyzji. Joanna Krawczyk-Golba Główny Specjalista ds. Komunikacji  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu