pb.pl

Pytania dotyczące spółki COMP

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2012-08-09 Jaki jest koszt przeprowadzania wezwania na akcje Elzabu? Jak zarząd ocenia szanse na powodzenie wezwania po tak zaoferowanej, niskiej cenie? Czy opłaca się wydawać środki (i zamrażać gotówkę jako zabezpieczenie), jeżeli szansa na powodzenie wezwania jest raczej mała? Oczywiście jeżeli wezwanie się powiedzie to Comp zyskuje, ale czy to ryzyko się opłaca? Łączna cena, którą Comp oferuje za 34 proc. to 7,6 mln zł, przy czym Elzab ma na koncie 7,7 mln zł aktywów finansowych oraz nieruchomość wartą 3 mln zł. Od lat generuje także wielomilionowe przepływy finansowe. Osobiście szanse powodzenia wezwania oceniam jako minimalne]
(brak odpowiedzi) 

2012-06-12 Czy skup akcji Elzab S.A. notowanych ze znacznym dyskontem od ich wartości nie byłby korzystniejszy dla Spółki, niż skup akcji własnych, które trudno uznać za znacząco niedowartościowane? Ten drugi wariant jest proponowany jako uchwała na WZA, a pierwszy nie jest chyba w ogóle brany pod uwagę.
(brak odpowiedzi) 

2012-04-19 Czy nie ma zagrożenia, że Urząd Skarbowy uzna emitowanie obligacji oprocentowanych na ok. 4,8% do objęcia przez podmiot zależny za transakcję na warunkach nierynkowych i podejmie kroki wobec Spółki? ~4,8% w skali roku to niewiele więcej, niż wynosi oprocentowanie obligacji skarbu państwa i o wiele mniej, niż rentowność obligacji korporacyjnych na rynku Catalyst - łatwo więc udowodnić, że nie jest to rynkowa cena pieniądza.
(brak odpowiedzi) 

2012-04-17 Czy spółka rozważa wezwanie do sprzedaży akcji Elzab S.A. i wycofanie Elzab z giełdy? Elzab jest historycznie tani, więc nawet znacząca premia w stosunku do wyceny giełdowej pozwoliłaby na korzystny zakup.
(brak odpowiedzi) 

2010-01-29 Mam pytania związane ze sprzedażą Centrum Systemów Sprzedaży: 1. Za 3 kwartały 2008r. wynik Segmentu wynosił 2,8 mln zł natomiast za 3 kwartały 2009r. wynik wyniósł 1 mln zł -czy przy ustalaniu ceny przyjęto, że potencjał segmentu jest bliższy wynikom, które osiągane były w 2008r. czy tym w 2009? 2. Jaki jest cel sprzedaży CSS - pozyskanie środków pieniężnych, uzyskanie większego potencjału rozwoju segmentu w ramach Novitus a tym samym większych korzyści dla grupy, jakiś inny?
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu