pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-02-17 Spółka eenergo z rynku NC podjęła na walnym w dniu 6 grudnia 2010 decyzję o emisji nowych akcji z prawem poboru. Podano stosunek akcji nowych do starych i upoważniono zarząd do określenia ceny akcji nowej emisji.Dzień ustalenia pp ustalono na 20 grudnia co oznacza że pp odłączyło się od starych akcji po sesji 15 grudnia 2010. Informacja o podaniu ceny akcji nowej emisji pojawiła się dopiero 23 grudnia ( kurs na zamknięciu wyniósł 36 gr). W sytuacji kiedy taka operacja tj pp ma miejsce na gpw giełda podaje kurs odniesienia na sesję następną, uwzględniając tzw teoretyczną wartość pp i niespodzianki nie ma . Moje zapytanie brzmi. Skoro rynek nc jest także rynkiem regulowanym to dlaczego spółka nie podała szybko informacji o cenie akcji nowej emisji, przez co kurs systematycznie leciał w dół i spadł już o 50%. Wtedy dopiero pokazała się informacja.
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu