pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-02-17 Spółka eenergo z rynku NC podjęła na walnym w dniu 6 grudnia 2010 decyzję o emisji nowych akcji z prawem poboru. Podano stosunek akcji nowych do starych i upoważniono zarząd do określenia ceny akcji nowej emisji.Dzień ustalenia pp ustalono na 20 grudnia co oznacza że pp odłączyło się od starych akcji po sesji 15 grudnia 2010. Informacja o podaniu ceny akcji nowej emisji pojawiła się dopiero 23 grudnia ( kurs na zamknięciu wyniósł 36 gr). W sytuacji kiedy taka operacja tj pp ma miejsce na gpw giełda podaje kurs odniesienia na sesję następną, uwzględniając tzw teoretyczną wartość pp i niespodzianki nie ma . Moje zapytanie brzmi. Skoro rynek nc jest także rynkiem regulowanym to dlaczego spółka nie podała szybko informacji o cenie akcji nowej emisji, przez co kurs systematycznie leciał w dół i spadł już o 50%. Wtedy dopiero pokazała się informacja.
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu