pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-07-20 Jak zostanie zaksięgowane przejęcie eGazet ? O ile wzrośnie wartość bilansowa e-kiosku po tej operacji?
(brak odpowiedzi) 

2011-06-25 Spółka ostanie pół roku straciła na pozyskanie kapitału. Kurs jest na historycznych minimach a rozwoju spółki nie widać! Z czego to wynika? Czy w przyszłości może być lepiej?
Na pytanie o bieżącą działalność operacyjną już odpowiedziałem. Co do pozyskania kapitału, na przeszkodzie stanęła nieodpowiedzialna działalność poprzedniego autoryzowanego doradcy, o czym również już informowaliśmy, m.in za pomocą raportów EBI.  

2011-06-22 Kurs spółki mocno spada w reakcji na słabe wyniki i brak peryspektyw ich poprawy. Jak zarząd chce zachęcić inwestorów by zaufali spółce? W jakich warunkach rynkowych inwestor ma szanse zarobić na akcjach EKS?
W pytaniu zawarta była ocena, z którą zarząd e-Kiosk S.A. się nie zgadza. Fuzja z eGazety Sp. z o.o., która jest w trakcie realizacji w związku z wykonywaniem uchwał ZWZA z 16 maja, otwiera przed spółką zupełnie nowe perspektywy. Podmiot powstały z połączenia osiągnie w tym roku obroty ok. 7 mln zł. Dodam, że w ostatnich dniach eGazety wygrały przetarg na dostawę prasy dla MSZ na najbliższe dwa lata o wartości 2,2 mln zł. Po zarejestrowaniu fuzji spółka zaproponuje kilku wydawcom współpracę kapitałową, tak by stworzyć dystrybutora którego współwłaścicielem będzie m.in. kilku wydawców, co pozwoli rozwijać technologię e-Kiosku zgodnie z oczekiwaniami rynku wydawniczego. Jednocześnie trwa emisja akcji serii E, G, I i J, które przyniosą spółce kilkaset tysięcy złotych niezbędnych na dalszy rozwój technologiczny oraz zrealizowanie fuzji. Operacyjnie spółka właśnie wprowadziła do dystrybucji gazety codzienne na iPada (w tym tygodniu rozesłana zostanie informacja prasowa na ten temat), trwają ostatnie przygotowania do wprowadzenia oferty kilku tysięcy e-booków (lipiec), przygotowywana jest także duża sprzedaż prenumerat (kilka tysięcy - również lipiec). To oczywiście tylko wybrane działania, które są warte zaanonsowania. Zdaniem Zarządu i Rady Nadzorczej spadek kursu ma związek raczej z ogólną sytuacją na rynku kapitałowym i trwającą emisją z prawem poboru, niż z sytuacją spółki. 

2011-06-19 Czy jest szansa na to że serwis www.e-kiosk.pl poszerzy asortyment o komiksy? Mam też pytanie kiedy ruszycie z ofertą ebooków?
Oferta e-booków pojawi się w serwisie e-kiosk.pl najprawdopodobniej już w lipcu na podstawie umowy o współpracy z jednym z dużych podmiotów zajmujących się dystrybucją e-booków. Co do komiksów, e-Kiosk nie prowadzi z wydawcami tego typu publikacji żadnych rozmów.  

2011-06-13 Kidy będą dostępne wydania gazet codziennych w wersji na iPada?
Jesteśmy w trakcie przygotowywań do wprowadzenia gazet codziennych do dystrybucji także w formacie dla iPada. Sądzę, że nie potrwa to dłużej niż 2-3 tygodnie. 

2011-05-03 Czy spółka planuje współpracę z Amazon przy wprowadzeniu Kindla do Polski? A może wypuścicie własny czytnik?
Spółka zamierza przygotowywać e-wydania na wszystkie platformy, na które będzie zapotrzebowanie ze strony polskich odbiorców. Jeśli Kindle spopularyzuje się wśród polskich użytkowników, przygotujemy własny czytnik na to urządzenie lub podpiszemy umowę o współpracy pozwalającą na przygotowywanie e-wydań w formacie odczytywanym przez Kindle'a.  

2011-04-03 Spółka z opóźnieniem ale jednak mocno rozwija się pod względem technologicznym. Niestety za tym nie idzie skokowy wzrost sprzedaży (przychody nadal są niezadowalające). Co zarząd robi by zacząć zarabiać na zrealizowanych inwestycjach.
Przede wszystkim prowadzimy wiele zaawansowanych rozmów z dużymi firmami (np. operator telekomunikacyjny, duże sklepy internetowe, dystrybutorzy sprzętu itp.). Efektem tych rozmów powinno być dotarcie do znacznie szerszej grupy klientów, niż dotąd. Drugim rezultatem współpracy z tymi podmiotami powinna być m.in. preinstalacja naszych czytników na komputerach PC, notebookach i tabletach. Stały rozwój technologiczny jest więc niezbędny, by zrealizować te zamiary. Dodam, że w kilku przypadkach rozmowy powinny się zakończyć już wkrótce podpisaniem umowy, o czym niezwłocznie poinformujemy rynek w stosownych komunikatach EBI. 

2011-03-24 Skoro spółka nie wyklucza kolejnych emisji akcji jak według zarządu rozwodnienie akcjonariatu przez kolejne emisje wpływa na stopę zwrotu z już zainwestowanego kapitału przez akcjonariusz?
Spółka działa w obszarze nowych technologii, na nieukształtowanym, ale stale rozwijającym się rynku, na którym co rusz pojawiają się coraz to nowe oczekiwania wydawców i klientów e-publikacji co do mechanizmów i technologii. Pojawiają się np. nowe platformy sprzętowe (takie jak iPad, lada moment tablety na Androidzie 3.0), na które powinniśmy dystrybuować content. To wszystko oznacza konieczność ponoszenia ciągłych inwestycji. Spółka jak dotąd nie była w stanie ponosić inwestycji ze skromnych przychodów, a nie była w stanie zwiększyć przychodów, bo m.in. nie dysponowała technologiami oczekiwanymi przez wydawców i klientów. To zaklęte koło można przerwać, nieustannie inwestując w rozwój systemu (np. nowe czytniki na kolejne platformy, mechanizmy do obsługi specyficznych akcji sprzedażowych itp.). Proszę pamiętać, że Zarząd spółki to również akcjonariusze spółki - my również nie jesteśmy zainteresowani "rozwadnianiem" akcjonariatu, o ile nie będzie to niezbędne. 

2011-03-24 Spółka wyemitowała akcje wartości 318 tyś zł w ramach programu motywacyjnego dla pracowników. Czy otrzymanie tych akcji przez pracowników jest uzależnione od osiągnięcia jakiegoś poziomu zysku netto lub EBITA? A może jest to "nagroda" za niezrealizowanie prognoz finansowej przez EKS w 2010r oraz osiągnięcie straty przez spółkę eGazety w 2010r? Czy w przyszłości firma zamierza stosować podobne nagrody?
To, że spółka istnieje przy takich przychodach, wynika m.in. z faktu, że kluczowe osoby w spółce nie zarabiały w niej kokosów, wprost przeciwnie. Co więcej, wynik spółki często był ratowany kosztem rezygnacji Zarządu z wypłat. Co więcej, osoby kluczowe w spółce byłyby w stanie zarobić w innych miejscach znacznie większe pieniądze, niż zarabiają tutaj. Objęcie akcji przez kluczowych pracowników (nie tylko przez Zarząd!) jest więc swego rodzaju zadośćuczynieniem za pracę poniżej jej rzeczywistej wartości oraz próbą związania tych osób ze spółką na dłużej. Proszę też pamiętać, że praca w tej branży wymaga bardzo specyficznych umiejętności i wiedzy, niespotykanych w innych miejscach pracy. Na ten moment nie ma żadnych planów kolejnych programów motywacyjnych. 

2011-03-23 Czy zaproponowanie Wydawcom "wejścia" do akcjonariatu będzie się wiązało z emisją nowych akcji i dalszym rozwodnieniem akcjonariatu? Dlaczego nie zaproponowaliście Wydawcom objęcia akcji serii G których subskrypcję prowadziliście w lutym 2011 ?
Na pierwsze pytanie nie znam jeszcze odpowiedzi, oba warianty są możliwe. Co do pytania drugiego - nie była składana oferta wydawcom, gdyż wpierw chcemy dokończyć fuzję z eGazetami.  

2011-03-22 Czy zarząd mógłby krótko napisać dlaczego warto posiadać akcje spółki e-Kiosk? Jakie macie pomysły by pomnażać zainwestowany przez akcjonariuszy kapitał?
1) dzięki fuzji z eGazetami powstanie na rynku największy podmiot zajmujący się dystrybucją e-publikacji (łączne przychody w 2010 r. - ok. 6,5 mln zł) 2) planujemy po zarejestrowaniu zmian związanych z przejmowaniem eGazet przez KRS zaproponowanie kilku wydawcom objęcie akcji e-Kiosk S.A., dzięki czemu współwłaścicielem firmy będzie rynek wydawniczy. Jeden z wydawców (Ringier Axel Springer) już publicznie wyraził zainteresowanie nabyciem akcji e-Kiosk S.A. 3) rynek publikacji cyfrowych będzie się dynamicznie rozwijał dzięki pojawianiu się nowych, świetnie nadających się do czytania e-publikacji urządzeń (tablety). 4) aktualnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma bardzo dużymi firmami, które są zainteresowane sprzedażą e-publikacji (np. operator telekomunikacyjny, sklepy i portale internetowe, sieci sklepów). Sprzedaż przez Partnerów powinna znacząco zwiększyć dotarcie i liczbę klientów e-Kiosku. 

2011-02-19 Kiedy w Waszej ofercie znajdę audio Politykę i audio Newsweeka? Barak też hitowych jak Millennium Steiga Larssona?
Audiobooki są w naszej ofercie na podstawie umowy z audiobook.pl - po prostu serwis ten nie ma tych publikacji w swojej ofercie. W przypadku czasopism rozmawiamy na ten temat z wydawcami, ich wprowadzenie do naszej oferty to kwestia czasu, trudno jednak na ten moment powiedzieć, jakiego. 

2011-02-11 Jaka jest dokładna data premiery czytnika na iPada? Czy będzie to czytnik bardziej dopracowany od tego który oferują eGazety a może będzie jego kopią?
W tym tygodniu czytnik trafi do certyfikacji w Appstore. Termin jego udostępnienia zależy więc w dużej mierze od szybkości reakcji firmy Apple. Natomiast będzie to produkt autorski, zupełnie inny od oferowanego przez eGazety.  

2011-02-10 Unowocześniliście niedawno stronę internetową. Jak to wpłynęło na sprzedaż? Jakie macie dalsze plany na wzrost efektywności spółki?
Nowa szata graficzna została udostępniona dopiero kilka dni temu, na razie jeszcze tego nie komunikowaliśmy, gdyż chcieliśmy wpierw wyłapać najważniejsze usterki. Na razie za wcześnie na ocenę, widzimy na pewno wzrost sprzedaży audiobooków. Tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości, wprowadzamy nowe czytniki na nowe platformy, a także jesteśmy w trakcie uruchamiania kilku bardzo ciekawych projektów z bardzo dużymi podmiotami, które przyczynią się na pewno do znaczącego wzrostu obrotów. Ze względu na podpisane NDA nie mogę niestety ujawniać, co to za firmy, mogę jedynie dodać, że to powszechnie znane marki. 

2011-02-01 Jak połączeni ze spółką eGazety wpłynie na wyniki finansowe eKiosku? Czy est szansa że spółka opublikuje prognozy?
Niestety na ten moment publikowanie jakichkolwiek prognoz finansowych mija się z celem, gdyż jest na to po prostu za wcześnie - proces przejmowania eGazety Sp. z o.o. nie został jeszcze zakończony. Połączenie będzie miało wielki wpływ na wyniki spółki - to pewne. Konsolidacja pozwoli ograniczyć koszty, wpłynie też pozytywnie na marże ze sprzedaży e-prasy do firm i instytucji. Większa spółka będzie też szybciej się rozwijać. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z kilkoma bardzo dużymi firmami na temat wspólnej sprzedaży e-prasy, audiobooków i e-booków, co pozwoli znacząco zwiększyć dotarcie i obroty. W bieżącym roku wspólnie z eGazety sp. z o.o. chcemy znacząco wejść na rynek e-booków, budując ofertę porównywalną z liderami rynku. W miniony weekend udostępniliśmy zupełnie nową szatę graficzną e-Kiosk.pl, już wkrótce zostaną udostępnione dwa nowe czytniki prasy i książek - dla iPada i działający w środowisku przeglądarki internetowej, w planach na ten rok przewidujemy stworzenie czytnika na platformę Android. Związane jest to z planami szerszego pojawienia się oferty e-Kiosku na urządzeniach przenośnych, takich jak tablety czy smartfony. Po zakończeniu procesu łączenia z eGazety Sp. z o.o. spółka planuje rozszerzenie grona akcjonariuszy o wydawców, którzy już zresztą wyrazili zainteresowanie zaangażowaniem kapitałowym (np. Axel Springer). "Wciągnięcie" do współpracy kilku najważniejszych wydawców pozwoli stworzyć podmiot, który nie tylko będzie miał znakomite relacje z rynkiem wydawniczym, ale też będzie tworzył technologie dystrybucji contentu wydawniczego zgodne z tendencjami rynkowymi.  

2010-04-14 Witam serdecznie, mam cierpliwosc, i chcialem raz jeszcze zapytac sie czy wiadomo kiedy beda ostatni raz notowane PDA e-Kiosk ???
Witam, Akcje są zarejestrowane przez KRS we Wrocławiu (trwało to bardzo długo), teraz trwa procedura w GPW i KDPW. Wszystko na pewno skończy się w maju - jesteśmy już na ostatniej prostej. Piotr Kubiszewski 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu