pb.pl

Pytania dotyczące spółki ELKOP

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2012-02-27 Czy zakup 10 000 udziałów firmy Refus nie jest działaniem na szkodę spółki? Jakie aktywa posiada ta firma poza akcjami Elkopu?
(brak odpowiedzi) 

2010-01-11 Dlaczego oficjalna strona Spółki nie jest uaktualniana na bieżaco? (np. skład rady nadzorczej).
(brak odpowiedzi) 

2009-10-08 Mam pytanie dotyczące przesuniętego Walnego na 28 grudzień 2009 r. a pytanie dotyczy uchwąły Nr 6 w sprawie zmian w statucie i emisji akcji z pozbawieniem pp dotychczasowych akcjonariuszy. Piszecie Państwo, że chcecie uzyskać z emisji 5.332.965,12 zł a nie piszecie o jakiej ilości akcji jest mowa. Bo w świetle obecnej sytuacji spółki na giełdzie i perspektywie splitu 1:50 to chyba bardzo ważny aspekt dla akcjonariuszy. Proszę o odpowiedź na pytanie jaką ilość akcji zamierzacie pańswo wyemitować by pozyskać ww. kapitał.
(brak odpowiedzi) 

2009-09-28 Dlaczego tak długo trwa przygotowanie do resplitu? Czy zarząd zrezygnował z tego sposobu wydobycia spółki z Listy alertów?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-28 Czy wydzierżawienie na 30 lat pomieszczeń i placu spółce Bumech nie jest ze szkodą dla spółki?
tytułu umowy dzierżawy zawartej z Bumech SA Spółka Elkop nie ponosi szkody. Umowę należy uznać za korzystną dla PE Elkop S.A. Z następujących względów: 1. Zapewnia stabilne przychody z tytułu najmu dużej powierzchni biurowej i hali -- umowa na 30 lat z wiarygodnym partnerem, którego firma dynamicznie się rozwija i który deklaruje zainteresowanie wynajmem kolejnych pomieszczeń. 2. Pomieszczenia obecnie wynajmowane nie wymagały wypowiedzenia umów innym najemcom. Ówcześni najemcy powierzchni biurowych i hali złożyli wypowiedzenia, zatem oferta Bumechu była bardzo na czasie. Ważne jest również to, że piętro biurowca zajmowane obecnie przez Bumech było wynajęte jedynie w części. 3. Stawki wynajmu dla Bumech zarówno powierzchni biurowych, jak i hali nie odbiegają od warunków umów z innymi firmami. Atutem umowy z Bumechem jest wynajęcie całego piętra i naliczanie opłaty również od powierzchni takich jak korytarze, co nie miałoby miejsca, gdyby było to kilku wynajmujących. 4. Firma Bumech poniosła nakłady finansowe w modernizację pomieszczeń biurowych oraz hali i deklaruje dalsze nakłady. Nakłady te znacznie podniosły standard pomieszczeń biurowych. Na halach została wymieniona instalacja elektryczna, co spowodowało wzrost użyteczności technicznej tych obiektów. Zatem na udzieleniu samych rabatów z umowy Elkop z pewnością nie poniósł szkody. 5. Z tytułu najmu dla Bumech Elkop wygeneruje w ciągu pięciu lat 1.1 mln PLN, do końca dzierżawy 8,8 mln PLN. Takie byłyby utracone korzyści dla Elkop, gdyby nie udało się wynająć tych powierzchni w ogóle. Jest to oczywiście scenariusz skrajnie pesymistyczny i mało prawdopodobny, ale gdyby założyć utratę 50% tych wartości to scenariusz staje się realny.  

2009-09-28 Kiedy zostanie zakończona inwestycja osiedla Zarzecze planowana na 2/3 kwartał br.? Czy domy zostały już sprzedane i w jakiej ilości? Czy Bumech zamierza zwiększyć swój udział w spółce?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-24 W sierpniu spółka odpowiedziała na pytanie w Akcji Inwestor, że "w kwietniu br. rada nadzorcza przyjęła Strategię rozwoju PW ELKOP na lata 2009 - 2011. Dokument został opublikowany" Przeglądam stronę internetową spółki i nigdzie nei ma tego dokumentu. Gzie zatem można go znaleźść jak nie na stronie relacji inwestorskich spółki?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-18 jaka jest przyczyna,że walne zaplanowane na 16.09 się nie odbyło?
NWZA dniu 16.09.br nie odbyło się z powodu porzedłużonego procedowania przygotowania dokumentówn w związku ze zmianami przepisów dot. spółek publicznych w sierpniu br.. Obecnie dokumenty na NWZA są konsultowane przez radę nadzorczą i niezwłocznie po wydaniu przez nią opiniki będą publikowane z terminem odbycia NWZA.  

2009-08-31 W związku z corocznymi stratami Elkopu, jakie widzą Państwo szanse na wypracowanie zysków w przyszłości i jaki jest sens istnienia spółki?
w kwietniu br. rada nadzorcza przyjęła Strategię rozwoju PW ELKOP na lata 2009 - 2011. Dokument został opublikowany. Elkop z miesiąca na miesiąc zmbniejsza stratę i we wrześniu powinien osiągnąć przewagę wartości sprzedaży nad kosztami.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu