pb.pl

Pytania dotyczące spółki ELKOP

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2012-02-27 Czy zakup 10 000 udziałów firmy Refus nie jest działaniem na szkodę spółki? Jakie aktywa posiada ta firma poza akcjami Elkopu?
(brak odpowiedzi) 

2010-01-11 Dlaczego oficjalna strona Spółki nie jest uaktualniana na bieżaco? (np. skład rady nadzorczej).
(brak odpowiedzi) 

2009-10-08 Mam pytanie dotyczące przesuniętego Walnego na 28 grudzień 2009 r. a pytanie dotyczy uchwąły Nr 6 w sprawie zmian w statucie i emisji akcji z pozbawieniem pp dotychczasowych akcjonariuszy. Piszecie Państwo, że chcecie uzyskać z emisji 5.332.965,12 zł a nie piszecie o jakiej ilości akcji jest mowa. Bo w świetle obecnej sytuacji spółki na giełdzie i perspektywie splitu 1:50 to chyba bardzo ważny aspekt dla akcjonariuszy. Proszę o odpowiedź na pytanie jaką ilość akcji zamierzacie pańswo wyemitować by pozyskać ww. kapitał.
(brak odpowiedzi) 

2009-09-28 Dlaczego tak długo trwa przygotowanie do resplitu? Czy zarząd zrezygnował z tego sposobu wydobycia spółki z Listy alertów?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-28 Czy wydzierżawienie na 30 lat pomieszczeń i placu spółce Bumech nie jest ze szkodą dla spółki?
tytułu umowy dzierżawy zawartej z Bumech SA Spółka Elkop nie ponosi szkody. Umowę należy uznać za korzystną dla PE Elkop S.A. Z następujących względów: 1. Zapewnia stabilne przychody z tytułu najmu dużej powierzchni biurowej i hali -- umowa na 30 lat z wiarygodnym partnerem, którego firma dynamicznie się rozwija i który deklaruje zainteresowanie wynajmem kolejnych pomieszczeń. 2. Pomieszczenia obecnie wynajmowane nie wymagały wypowiedzenia umów innym najemcom. Ówcześni najemcy powierzchni biurowych i hali złożyli wypowiedzenia, zatem oferta Bumechu była bardzo na czasie. Ważne jest również to, że piętro biurowca zajmowane obecnie przez Bumech było wynajęte jedynie w części. 3. Stawki wynajmu dla Bumech zarówno powierzchni biurowych, jak i hali nie odbiegają od warunków umów z innymi firmami. Atutem umowy z Bumechem jest wynajęcie całego piętra i naliczanie opłaty również od powierzchni takich jak korytarze, co nie miałoby miejsca, gdyby było to kilku wynajmujących. 4. Firma Bumech poniosła nakłady finansowe w modernizację pomieszczeń biurowych oraz hali i deklaruje dalsze nakłady. Nakłady te znacznie podniosły standard pomieszczeń biurowych. Na halach została wymieniona instalacja elektryczna, co spowodowało wzrost użyteczności technicznej tych obiektów. Zatem na udzieleniu samych rabatów z umowy Elkop z pewnością nie poniósł szkody. 5. Z tytułu najmu dla Bumech Elkop wygeneruje w ciągu pięciu lat 1.1 mln PLN, do końca dzierżawy 8,8 mln PLN. Takie byłyby utracone korzyści dla Elkop, gdyby nie udało się wynająć tych powierzchni w ogóle. Jest to oczywiście scenariusz skrajnie pesymistyczny i mało prawdopodobny, ale gdyby założyć utratę 50% tych wartości to scenariusz staje się realny.  

2009-09-28 Kiedy zostanie zakończona inwestycja osiedla Zarzecze planowana na 2/3 kwartał br.? Czy domy zostały już sprzedane i w jakiej ilości? Czy Bumech zamierza zwiększyć swój udział w spółce?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-24 W sierpniu spółka odpowiedziała na pytanie w Akcji Inwestor, że "w kwietniu br. rada nadzorcza przyjęła Strategię rozwoju PW ELKOP na lata 2009 - 2011. Dokument został opublikowany" Przeglądam stronę internetową spółki i nigdzie nei ma tego dokumentu. Gzie zatem można go znaleźść jak nie na stronie relacji inwestorskich spółki?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-18 jaka jest przyczyna,że walne zaplanowane na 16.09 się nie odbyło?
NWZA dniu 16.09.br nie odbyło się z powodu porzedłużonego procedowania przygotowania dokumentówn w związku ze zmianami przepisów dot. spółek publicznych w sierpniu br.. Obecnie dokumenty na NWZA są konsultowane przez radę nadzorczą i niezwłocznie po wydaniu przez nią opiniki będą publikowane z terminem odbycia NWZA.  

2009-08-31 W związku z corocznymi stratami Elkopu, jakie widzą Państwo szanse na wypracowanie zysków w przyszłości i jaki jest sens istnienia spółki?
w kwietniu br. rada nadzorcza przyjęła Strategię rozwoju PW ELKOP na lata 2009 - 2011. Dokument został opublikowany. Elkop z miesiąca na miesiąc zmbniejsza stratę i we wrześniu powinien osiągnąć przewagę wartości sprzedaży nad kosztami.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu