pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2013-04-13 Rozumiem budowanie portfela i potencjalne koszty z tym zwiazane, ...chociaż w sumie przez kilka lat nie udało się go zbudować:-( Dlaczego wobec tego sugerują Państwo potrzebę finansowania, skoro nie kupujecie tych nieruchomosci, tylko podpisujecie umowę, obiecując emeryturę na bardzo, bardzo niskim poziomie...? To są minimalne koszty dla spolki. Czy wobec tego zysk ma pochodzić z przejmowania nieruchomosci po niskich cenach i sprzedaży po cenie rynkowej? Tak zrozumialam z Panstwa odpowiedzi... Do tej pory myślałam, ze to kwestia inżynierii finansowej i zarabiania ta tanim pozyskiwaniu finansowania pod hipoteki. Jak jest w rzeczywistości? Skąd ma być zysk? Czy poza tajemniczymi inwestorami z Cypru i Panem Lapinskim ktokolwiek wie, o co tu chodzi? Pani Malyszko z Bankowego zapewne została wmanewrowana, bo skąd urzędnik OFE ma rozumieć jak się zarabia pieniądze...? Będę wdzięczna za odpowiedz
Budowanie portfela cały czas trwa, a patrząc na historię spółki na większą skalę rozpoczęło się od momentu pojawienia się inwestora, zbudowania sieci oddziałów i rozpoczęcia ogólnopolskiej kampanii reklamowej co miało miejsce w 2011 roku. Spółka nabywa nieruchomości, w wielu przypadkach wypłaca z góry część świadczenia dla seniorów. W początkowym etapie działalności najistotniejszym czynnikiem kosztotwórczym było stworzenie sieci oddziałów oraz kampania reklamowa, która pochłonęła kilka milionów złotych. Odpowiadając na pytanie dotyczące zysku zacytuję poprzednią odpowiedź: "Ze względu na to, że średni wiek klientów spółki wynosi ok. 76 lat, a oczekiwana długość ich życia ok. 11 lat dopiero właśnie za 2-3 wpływy z tytułu uwolnionych nieruchomości pozwalają na wygenerowanie nadwyżki w postaci gotówki. Do tego czasu co prawda Spółka wykazuje znaczące przychody i najprawdopodobniej w tym roku wykaże się dodatnim wynikiem finansowym jednak jest to związane z metodologią księgowania umów renty dożywotniej." Co do akcjonariatu - dwie spółki z siedzibą na Cyprze są podmiotami powiązanym z Zarządem spółki, o czym mowa w Dokumencie Informacyjnym. 

2013-04-11 Nie widać perspektywy dodatnich przepływów operacyjnych. Spółka szybko spala kapitał. Z niepokojem patrzę na zaangażowanie Total FIZ, który poza udziałem w kapitale akcyjnym, kilka razy udzielał pożyczek w postaci kupna weksla. Ten akcjonariusz zapewne już nie może więcej dokładać do biznesu. Czy przypadkiem nie grozi spółce nagła utrata płynności? Załamanie kursu na to by wskazywało.
Fundusz Hipoteczny DOM jest przedsięwzięciem, które przez najbliższe 2-3 lata nie będzie miało nadwyżek finansowych i dlatego w swojej strategii zakłada pozyskiwanie finansowania dłużnego i udziałowego. Spółka buduje aktywa w postaci portfela nieruchomości, które z czasem się uwalniają i można je sprzedawać na rynku realizując marżę. Ze względu na to, że średni wiek klientów spółki wynosi ok. 76 lat, a oczekiwana długość ich życia ok. 11 lat dopiero właśnie za 2-3 wpływy z tytułu uwolnionych nieruchomości pozwalają na wygenerowanie nadwyżki w postaci gotówki. Do tego czasu co prawda Spółka wykazuje znaczące przychody i najprawdopodobniej w tym roku wykaże się dodatnim wynikiem finansowym jednak jest to związane z metodologią księgowania umów renty dożywotniej. Reasumując - Fundusz Hipoteczny DOM budując portfel aktywów będzie potrzebował finansowania zewnętrznego. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu