pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2014-05-23 Dlaczego tak duży spadek zanotowała dzisiaj spółka? (-25,49%) Co dalej z firmą?
(brak odpowiedzi) 

2011-08-14 Czemu Zarząd HDX nie przeprowadza buy-backu? Kurs spółki od dawna jest śmiesznie niski, spółka ma nadpłynność, a opłacłoby się to zrobić nawet na kredyt... jakie są ku temu przeciwskazania? Niestety nie widzę racjonalności w poczynaniach Zarządu spółki.
(brak odpowiedzi) 

2011-06-11 Jaki kurs euro (bądź też innych ważnych dla Hardex walut) jest pożądany przez spółkę?
(brak odpowiedzi) 

2011-05-17 z czego wynika wzrost pozostałych rezerw krótkoterminowych w 1Q 2011 do kwoty 1.72 mln? w jaki sposób te rezerwy zostały zaksięgowane drugostronnie? (koszty?) z góry dziękuję za wyjaśnienia.
Kwota rezerwy jaka widnieje w sprawozdaniu za I kwartał 2011r. wynika z zaksięgowanych przyszłych zobowiązań (dot.szacowanych kosztów, na które nie mamy jeszcze faktur, a wiemy, że powinny dociążyć dany miesiąc rozliczeniowy), które drugostronnie idą w koszty. Na koniec każdego roku obrotowego z reguły ściąga się wszystkie faktury, które dotyczą danego roku i księguje się na zobowiązania i w koszty. W ciągu roku ze względu na krótszy okres rozliczeniowy tworzy się rezerwy w celu ujęcia prawidłowych kosztów do danego okresu rozliczeniowego. Pozdrawiam,  

2011-02-24 Czy jest planowana dywidenda w tym roku, a jeśli tak to kiedy?
w odpowiedzi na pytanie dot. "palnowanej dywidendy w tym roku" informujemy, iż decyzje dotyczące podziału zysku Spółki zapadają na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy. W obecnej chwili nie znamy jeszcze terminu WZA.  

2010-08-01 W jaki sposób Hardex zagospodarowuje odpady? W Biłgoraju na bazie odpadków drzewnych powstała ciepłownia, czy podobne rozwiązania rozważane są przez spółkę w przyszłości?
(brak odpowiedzi) 

2010-05-05 Spółka osiągnęła w ostatnim roku fatalne wyniki. Biorąc pod uwagę inflację, to poniosła realnie straty. Wyniki ekonomiczne są niższe niż koszt kapitału - czyli Hardex marnuje kapitał. Nie zanosi się aby sytuacja miała ulec poprawie. Jedynym racjonalnym działaniem z pkt. widzenia akcjonariusza i dbania o wartość, jest wypłata wysokiej dywidendy albo jeszcze lepiej (niskie ceny akcji) - buy back. Czy jest to w ogóle brane pod uwagę? Pozdrawiam, akcjonariusz.
(brak odpowiedzi) 

2010-03-10 Jakich spodziewacie sie wyników za 2009 r.? Czy firma ma jakies zmówienia? Mam wasze walory, niestety od paru miesięcy spółka i jej notowania zachowują się jakby jej nie było. Z góry dziękuje za odpowiedź.
W odpowiedzi na pytanie z dnia 10 marca 2010 r. informujemy, iż w dniu dzisiejszym tj. 22.03.2010 r. zostaną opublikowane wyniki finansowe spółki Hardex S.A. za 2009 rok. Z poważaniem Waldemar Motyka Członek Zarządu  

2009-11-23 skąd konkretnie wynika pozycja Przychody finansowe/Inne: -105 tys złytych w 3Q 2009 ? skąd konkretnie wynika pozycja Koszty finansowe/inne: 164 tys złotych w 3Q 2009?
(brak odpowiedzi) 

2009-11-23 jaki jest powód wzrostu kosztów sprzedaży w 3Q 2009 względem 3Q 2008? jakie konkretnie koszty są księgowane jako koszty sprzedaży?
(brak odpowiedzi) 

2009-04-24 Jaki jest powód tak dużej przeceny spółki?
W odpowiedzi na pytanie z dnia 21.08.2009 r. informuję, że Zarząd nie widzi podstaw do takiej przeceny Spółki. Opublikowane wyniki za I kw. br. potwierdzają, że pozycja firmy jest stabilna. Spółka odnotowała w tym okresie 820 tys. zł zysku netto, przy przychodach na poziomie 28 mln zł. To dobre wyniki zważywszy na aktualnie panującą sytuację na rynku. Niestety nie mamy wpływu na działania inwestorów. Mamy nadzieję, że w dłuższym okresie inwestorzy docenią Hardex. Z poważaniem Waldemar Motyka Członek Zarządu  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu