pb.pl

Pytania dotyczące spółki INSTAL

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-10-23 Czy jesteście w stanie określić termin zakończenia i oddania do użytku instalacji drożdżowni dla SKOTAN S.A. Instalacja powinna być oddana ponad pół roku temu. Co jest tego przyczyną.?
(brak odpowiedzi) 

2011-09-09 czy sprawa odszkodowania dla ozen plus zostanie rozwiazana polubownie?
(brak odpowiedzi) 

2011-04-14 Czy to prawda, że opóźnienie oddania Zakładu w Wałczu spowodowane jest tym iż nie jesteście sobie w stanie z poradzić z dokończeniem inwestycji? Czy to prawda, że to Was przerasta?
AWBUD, który posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierską i doświadczonych pracowników, jest w pełni przygotowany do realizacji takich kontraktów jak w Wałczu. Opóźnienia w realizacji kluczowych elementów prac i zakończeniu tego kontraktu spowodowana została przez OZEN Plus wskutek nieterminowego spływu dokumentacji projektowej, licznych błędów projektowych, które uniemożliwiały terminową realizację zadania inwestycyjnego, braku decyzji inwestorskich ze strony OZEN Plus, rażącej zwłoki w podejmowaniu decyzji ze strony Ozen Plus oraz brakiem rozliczenia się przez OZEN Plus z AWBUDEM z wynagrodzenia za wykonane roboty dodatkowe, co od roku 2008 destabilizowało i uniemożliwiło terminową realizację prac przez AWBUD. 

2011-03-29 Ze strony AWBUD: nazwa zadania: Budowa przedsiębiorstwa produkcji energii ekologicznej „Elektrociepłownia WAŁCZ” klient: OZEN PLUS Sp z .o.o. lokalizacja: Wałcz termin realizacji: 01.2008 – 2010 wartość kontraktu: 100 - 200 mln PLN powierzchnia: 15 000 m2 kubatura: 155 000 m3 Moc wyjściowa: 7.2 MW. Jak wiec moga panstwo w zywe oczy mowic, ze dotrzymuja panstwo harmonogramu?
Opóźnienie w realizacji tego kontraktu wynika z nieterminowego spływu dokumentacji projektowej i licznych błędów projektowych, które uniemożliwiały terminową realizację zadania inwestycyjnego. Mieliśmy także do czynienia z brakiem decyzji inwestorskich oraz rażącej zwłoki w ich podejmowaniu strony OZEN Plus. Dodatkowo terminową realizację uniemożliwiał brak rozliczenia się przez OZEN Plus z wynagrodzenia za wykonane roboty dodatkowe. 

2011-03-24 Kiedy Awbud zamierza zakonczyc prace w ec wałcz tzn. na kiedy planowany jest montaż linii do brykietowania, dokonczenie rozruchu na gorąco, 3dniowa praca ciagla zakladu?
(brak odpowiedzi) 

2011-03-23 Wg OZEN harmonogram i umowa przewidywaly oddanie inwestycji juz w sierpniu i doprowadzenie do pelnych mocy produkcyjnych w listopadzie zeszlego roku tymczasem inwestycja nie zostala jeszcze nawet oddana wiec oznacza to 7 miesiecy opoznienia minimum. Wg OZEN termin ten obowiazuje i zaden aneks w tym zakresie nie zostal podpisany. Czy prospekt emisyjny zawiera informacje o karach umownych naleznych OZEN i wymienia te zobowiazania warunkowe (a wlasciwie zobowiazania), bo skoro jak Zarzad twierdzi, ze nie to jest to swiadome wprowadzanie w blad. O dotrzymywaniu jakiego harmonogramu mowi Zarzad, skoro ten przewidywal oddanie inwestycji w sierpniu zeszlego roku?
Realizacja zadania zgodnie z harmonogramem nie była możliwa bo OZEN Plus opóźniał się w dostarczaniu dokumentacji projektowej, której dostarczenie leży w zakresie podstawowych obowiązków umownych OZEN Plus. Nie można zakończyć budowy nie mając zakończonego i kompletnego projektu, to elementarz postępowania inwestycyjnego. Dla zobrazowania, jedyny obowiązujący strony harmonogram spływu dokumentacji projektowej zakłada, że kompletne projekty miały być gotowe i przekazane przez OZEN Plus do AWBUD w trzecim kwartale 2008. Na dziś ta zwłoka OZEN Plus wynosi ponad 2,5 roku i ciągle trwa, gdyż brakuje choćby tak kluczowego pakietu projektów jak projekty linii brykieciarni. AWBUD nie jest odpowiedzialny za brak terminowej realizacji zadania inwestycyjnego i w związku z tym nie może być obciążany jakimikolwiek karami umownymi z tego tytułu. Ponadto, Zarząd AWBUD nie mógł informować o zobowiązaniach umownych akcjonariuszy, gdyż kontrakt z OZEN Plus został podpisany w 2008 r. przez „AWBUD” Sp. z o.o., która nie posiadała statusu spółki publicznej. Zarząd przypomina, że firma AWBUD jest notowana na GPW od 4 marca 2011 r., w wyniku połączenia PIP „INSTAL-LUBLIN” S.A. (spółki publicznej) z „AWBUD” Sp. z o.o. i zmiany firmy połączonego podmiotu na AWBUD S.A. Działania połączeniowe nie wymagały uprzedniej publikacji prospektu emisyjnego. 

2011-03-22 W takim razie z czego wynika obecnie 4-miesięczne opóźnienie? Jeśli od podwykonawców Awbud, to podwykonawcy będą pewnie płacić kary awbudowi, a awbud ozenowi?
Opóźnienie w realizacji tego kontraktu wynika z nieterminowego spływu dokumentacji projektowej i licznych błędów projektowych, które uniemożliwiały terminową realizację zadania inwestycyjnego. Mieliśmy także do czynienia z brakiem decyzji inwestorskich oraz rażącej zwłoki w ich podejmowaniu strony OZEN Plus. Dodatkowo terminową realizację uniemożliwiał brak rozliczenia się przez OZEN Plus z wynagrodzenia za wykonane roboty dodatkowe. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w raporcie bieżącym nr 46/2011 z 16 maja 2011 roku  

2011-03-17 Kiedy spółka zakończy budowę EC Wałcz (ozen) i jak wysokie będzie płacić kary? Czy spółka prowadzi obecnie jakiekolwiek prace w EC Wałcz?
AWBUD aktywnie realizuje zlecenie na budowie w Wałczu dla Ozen Plus i działa na podstawie aktualnie obowiązującego harmonogramu. Dotychczasowe opóżnienie realizacji zadania inwestycyjnego nastąpiło z przyczyn od AWBUD niezależnych, dlatego AWBUD nie przewiduje ponoszenia kar z tytułu opóźnień w realizacji budowy.  

2009-09-01 Zarząd Instalu rozważał skup własnych akcji, planował ogłosić wezwanie, jak na dzień dzisiejszy przedstawia się te zagadnienie?
(brak odpowiedzi) 

2009-08-16 Z dostępnych informacji wynika, że spółka zamierza przejąć Geoclimę za 15 mln zł (3 zł za akcje, 5 mln akcji). Dlaczego cena jest tak wysoka? Geoclima miała w 2008 r. zaledwie 11 mln zł przychodów oraz 1,2 mln zł zysku.
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu