pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2012-08-21 Lektura raportu kwartalnego skłania do zadania dwóch pytań. Porównując drugie kwartały 2011 r. i 2012 r. widać, że ze spółki wyparowało kilka mln złotych. To że strata roczna pomniejszyła kapitał własny, to w miarę jasne, ale gdzie wyparowała masa aktywów płynnych? Że NC to raj dla ignorowania akcjonariuszy mniejszościowych to jasne, ale liczyłem że ITL pilnuje swoich pieniędzy i te ze spółki nie wypływają bokiem. Aż chce się powiedzieć, że spółka "tyle" robi, a aktywów już jak na życzenie.
(brak odpowiedzi) 

2012-02-23 Zdaję sobie sprawę, że spółka i jej zarząd jest bardzo oszczędny w podawaniu (szczególnie konkretnych) informacji nt. spółki, jak również, że stroni od analityków, którzy także mogliby chcieć dowiedzieć się czegoś więcej, ale pytania zadane spółce przez inwestora tą drogą w styczniu są wartościowe i na pewno nie straciły na aktualności. Tym samym gotowa jetem je powtórzyć. Może ja będę miała szczęście i uzyskam ze strony spółki konkretne informacje. Zakładam, że także dla zarządu i głównych akcjonariuszy odpowiednio wysoka wycena spółki ma znaczenie?
(brak odpowiedzi) 

2012-02-15 Spółka poinformowała ostatnio o podpisaniu kontraktu z firmą z siedziba w Indiach. Klient wydaje się dla spółki fenomenalny, podobnie jak kilku innych klientów, których spółka ma w swoim portfolio i którymi chwaliła się wcześniej w komunikatach bieżących. Mam następujące pytanie w związku z tych ostatnim kontraktem. W jaki sposób może się on przełożyć na wyniki spółki w obszarze przychodów i zysków? Problem polega na tym, że o ile strona kontraktu to gracz globalny, o tyle spektakularnych efektów z poprzednich kontraktów nie było. Spółka nadal ma niskie przychody i generuje straty na wszystkich poziomach. Jeśli zarząd ma świadomość tego jak ten czy inne kontrakty mogą przełożyć się na wyniki firmy, to może najwyższa pora postarać się o prognozę finansową choćby na rok bieżący? Czy wycena spółki na poziomie 1 zł jest może bardziej adekwatna do perspektyw, aniżeli wycena na poziomie 10 zł? I jeszcze jedno, czy Asseco POL jest inwestorem pasywnym, czy spółki współpracują operacyjnie?
(brak odpowiedzi) 

2011-03-16 Szanowny Panie Prezesie Jeżeli nie jest ta informacja zastrzeżona tajemnicą poufnosci prosiłabym o udzielenie informacji czy rozważana jest mozliwość sprzedania udziałów w spółce na rzecz AssecoPoland lub innej spółce notowanej na rynku krajowym lub zagranicznym w ciagu najblizszych 12 miesięcy?
Dzien dobry, wszelkie informacje o charakterze (tak) strategicznym sa poufne, rozwazamy rozne opcje w obszarze M&A ale tez na dzis nie jestesmy jako zarzad w stanie podac konkretow. Z wyrazami szacunku, Marcin Strzalkowski 

2010-12-03 Dlaczego spółka nie podaje chociażby szacunkowych wartości podpisywanych umów?
Witam - wynika to wprost z klauzul ochrony danych w umowach, w szczegolnosci wsrod klientow w USA. Tam, gdzie jest to mozliwe, albo klient nie zawiera takich klauzul, podajemy wartosci umow. Pozdrawiamy, Zarzad InteliWISE S.A.  

2010-06-15 15 czerwca 2010 r. minął ostatni dzień, w którym Corenson Investments Limited mógł odstąpić od umowy objęcia skierowanej do niego emisji akcji serii D w cenie emisyjnej 7.0 zł/szt. w przypadku nie spełnienia warunków określonych w umowie. Czy Corenson Investments Limited objął te akcje? Jak wygląda dalsza perspektywa współpracy z Comcast Corporation w świetle mającego być uruchomionym projektu pilotażowego na początku 2010 roku? Czy to zadanie udało się Państwu zrealizować w zaplanowanym terminie? Wkrótce minie pierwsze półrocze 2010 roku. Czy możecie Państwo na podstawie już zawartych umów podać szacunkową prognozę wyników na bieżący rok?
Witamy. Umowa z Corenson Investments zostala zawarta, zadna ze stron nie odstapila. Corenson objal akcje. Comcast pilotazowy zostal zrealizowany i klient przedluzyl licencje za system na nastepne 6 miesiecy. Prognozy wynikow jeszcze nie podajemy ze wzgledu na toczace sie negocjacje z potencjalnymi klientami. Z wyrazami szacunku, Zarzad InteliWISE SA 

2010-03-11 Kilka miesięcy temu była emisja akcji w cenie 7zł za sztukę skierowana do Corenson Ltd. Teraz emisja akcji po 0,10zł czyli akcje będa do nabycia w cenie 70 razy niższej od ceny akcji w poprzedniej emisji. Czy na te akcje obowiązywać bedzie lock up czy też mogą zostać one szybko sprzedane na rynku powodując załamanie aktualnego kursu. Ns jakim etapie są realizacje wdrożeń dla Comcast i CraftFoods? Jakie sa możliwości kontynuacji współpracy z w/w koncernami i jaki będzie ich wpływ na wyniki finansowe spółki w 2010 roku?
Witamy. Akcje w Programie Pracowniczym maja charakter motywacyjny, sa kierowane do scislego grona pracownikow i wspolpracownikow, ktorzy na codzien kontrybuuja do sukcesu spolki. Zarzad od poczatku procesu przygotowania do debiutu informowal o planowanej emisji. Ze wzgledow na wczesniejsze zobowiazania, na czesc z tych akcji bedzie nalozony lock - up. Zgodnie z nasza wiedza, zaden z powaznych akcjonariuszy - zalozycieli nie sprzedal dotad ani jednej akcji i zakladamy ze pracownicy nie beda widziec sensu sprzedazy ich ze wzgledu na potencjal wzrostu spolki. Co do aktywnosci spolki, informacje na temat projektow realizowanych z klientami w USA i PL sa na biezaco przekazywane inwestorom. Realizowane sa umowy zarowno z Comcast Corp jak i Kraft Foods corp. Z wyrazami szacunku, Zarzad InteliWISE SA  

2009-12-19 Szanowny Panie Prezesie W piątkowym wydaniu Pulsu Biznesu ukazała się informacja, że Intel Capital jest inwestorem w InteliWise. 1. Czy należy przez to rozumieć, że nie tylko udziela on spółce wsparcia ale posiada akcje InteliWise? 2. Największym udziałowcem w spółce jest Xanthippe Investments Limited z Cypru posiadający 51,74% kapitału zakładowego InteliWise. Czy zechciałby Pan napisać kilka słów na temat tego udziałowca i jego planów wobec spółki? 3. Czy firma Corenson lub Xanthippe Investments Ltd powiązane są kapitałowo z Intelem?
Witamy, 1/ Intel Capital zainwestowal poprzez tzw. warrant, ktory daje Intelowi udzial mniejszosciowy. Ze wzgledu na klauzule poufnosci nie mozemy ujawnic szczegolow. 2/ Xanthippe XANTHIPPE INVESTMENTS LIMITED (XANTHIPPE), w dniu 15 czerwca 2009 r. zawarła umowę, na podstawie której nabyła udziały Sokrates Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, posiadającej 2.840.000 akcji Spółki, stanowiących 51,74% kapitału zakładowego Spółki, uprawniających do wykonywania 2.840.000 głosów z akcji Spółki, co stanowi 51,74% w ogólnej liczbie głosów w Spółce. Xanthippe calkowicie wspiera strategie i plany spolki. 3/Zarzad InteliWISE SA nie zostal upowazniony do udzielania informacji nt. Corentson i Xanthippe, procz tych ktore zostaly opublikowane publicznie. Pozdrawiamy Zarzad INteliWISE SA  

2009-12-09 Jak należy rozumieć wsparcie dla spółki przez Intela?
Witamy. Intel Capital, przez swoj program Business Introductions umozliwia m.in. prezentacje sprzedazowe rozwiazan InteliWISE u najwiekszych koncernow w Stanach Zjednoczonych i Azji. Jest miarodajnym ekspertem potrafiacym doradzic w ramach rozwoju innowacyjnych technologii. Poprzez duza siec kontaktow biznesowych ulatwia takze start nowych firm na rynkach miedzynarodowych. POzdrawiamy, Zarzad InteliWISE S.A.  

2009-12-09 Czy może Pan udzielić krótkiej informacji dotyczącej spółki Corenson Investments Limited, do której ma być skierowana emisja akcji serii D po ewentualnym jej uchwaleniu na NWZ spółki 11.12.2009r. Czy zakończenie projektu wdrożeniowego dla Comcast planowane na początek stycznia -jeśli się nie mylę-automatycznie gwarantuje Państwu następny duży kontrakt w tej firmie czy musi też upłynąć trochę czasu do podjęcia decyzji o dalszej współpracy z Państwem? amerykańskĄ?
Witamy, Corenson jest inwestorem, ktory rozwaza inwestycje w spolke ze wzgledu na jej potencjal rozwojowy na rynkach zagranicznych, w szczegolnosci USA. Inwestor, przynajmniej na tym etapie nie zamierza podawac zadnych szczegolow. Co do projektu dla Comcast, wdrozenie pilotazowe zaklada okres 60 - 90 dni ewaluacji rozwiazania, w ramach ktorego to okresu nastapi decyzja o ew. dalszych wdrozeniach. Z powazaniem, Zarzad InteliWISE S.A.  

2009-12-04 Szanowni Państwo Korzystając z okazji dziękuję za szybkie udzielenie odpowiedzi na poprzednie pytania. Teraz następne.Jak oceniacie Państwo swój udział w Oracle OpenWorld 2009 a także czy nie przewidujecie Państwo opóźnienia w projekcie wdrożeniowym realizowanym dla firmy Comcast? Czy rozważacie Państwo przeniesienie notowań spółki na inny rynek?
Witamy, realizacja projektu dla Comcast przebiega zgodnie z harmonogramem. W obecnym okresie trwaja testy, ktore nadzoruje m.in inzynier przebywajacy w siedzibie Comcast, w Filadelfii. Co do OOW, mamy kilkanascie tzw. lead'ow, czyli firm ktore widzialo nasze wystawiane rozwiazanie i wyrazilo zainteresowanie. Trwa tzw. follow - up, czyli prezentacje 'potargowe'. POzdrawiamy, Zarzad InteliWISE S.A.  

2009-10-08 W związku z planowaną przez Państwo emisją do 4.116.680 (czterech milionów stu szesnastu tysięcy sześciuset osiemdziesięciu) akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 (10/100) złotych każda ("Akcje Serii D")i mających być obejmowanych o ile warunki te istotnie nie będą odbiegały od teraźniejszych, cena emisyjna akcji serii D emitowanych w ramach Programu Akcji Pracowniczych będzie równa wartości nominalnej i wyniesie 10 gr. Jednocześnie Zarząd nie przewiduje, aby akcje w ramach Programu Akcji Pracowniczych były obejmowane po cenie niższej od wartości nominalnej mam następujące pytania: 1.Czy akcje będą objete lockup-em i na jaki okres 2. Czy wszystkie akcje będa sprzedawane po 0.10zł? 3. Na jakąrealnąsume pieniędzy z emisji akcji serii D Panstwo liczycie? I dodatkowe pytanie: Na jaką kwotę został podpisany kontrakt z amerykańską siecią telewizji kablowej Comcast Co?
Witam - przesylam odpowiedzi. 1. Lock up dotyczący przyszłych akcji serii D nie jest obecnie przedmiotem rozważań Zarządu Spółki. 2. Spółka nie podjęła decyzji co do ceny emisyjnej akcji serii D. Decyzja w tym zakresie zostanie podjęta wraz z decyzją o konkretnej emisji i będzie uzależniona od celu emisji, sytuacji rynkowej i innych parametrów. 3. Uchwała o podwyższeniu kapitału zakładowego została podjęta, aby dać Zarządowi elastyczne narzędzie do pozyskiwania środków finansowych. Kapitał będzie podwyższany w zależności do bieżących potrzeb Spółki. Obecnie za wcześnie jest aby mówić o konkretnych kwotach, które będą zależne od ceny emisyjnej. 4. Wdrozenie pilotazowe do Comcast ma wartosc ponad 100 tys zl, calosc projektu szacujemy na co najmniej 1 mln zl. Pozdrawiamy, Zarzad IW SA 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu