pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2013-07-14 Czy zarząd spółki wie skąd pochodzi podaż akcji od kilku miesięcy regularnie zbijająca notowania? Czy akcje sprzedaje ktoś z Zarządu lub głównych akcjonariuszy? Czy zakończył się look-up akcji, które były częścią transakcji wiązanej? Czy Zarząd spółki zamierza nawiązać kontakt z tymi inwestorem/inwestorami? Dlaczego od wielu tygodni nie jest realizowany skup akcji własnych? Czy spadek kursu jest związany z pogorszeniem sytuacji firmy?
1. W mojej ocenie spadek kursu jest spowodowany zniecierpliwieniem krótkoterminowego akcjonariatu w kontekście oczekiwania na wzrosty zapowiedziane w marcu 2013 roku, a związane z listem intencyjnym i utworzeniem spółki transportowej. Sytuacja ta w chwili obecnej już się wyjaśniła, BVT będzie zajmować się windykacją masową. Myślę, że przygotowania do debiutu na NC, a przede wszystkim wyniki nowej spółki za pierwsze 6-9 miesiąc działalności powinny wpłynąć na pozytywne postrzeganie BVT jako dobrej inwestycji i ustabilizowanie kursu Kupiec S.A. na zadowalającym i mnie i akcjonariat poziomie. 2. Mogę mówić we własnym imieniu. Zarząd ani główny akcjonariusz nie sprzedaje akcji. 3. Tak, w miesiącu kwietniu zakończyły sie wszelkie lock-up’y na akcje Kupca. 4. Skup akcji własnych przez Spółkę jest realizowany w konkretnym celu, który jest zapisany w regulaminie skupu (komunikat EBI 53/2012). Na chwilę obecną skupiamy się na rozruszaniu BVT, na którą przekazana była znacząca część pozyskanych przez Spółkę akcji własnych. Po uruchomieniu i ustabilizowaniu działalności BVT będziemy rozważać kolejne możliwości rozwoju Spółki w oparciu o skup i zapłatę akcjami własnymi. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu