pb.pl

Pytania dotyczące spółki LZPS

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2016-05-19 Czy spółka w dalszym ciągu bierze udział w Akcji Inwestor PB ?
(brak odpowiedzi) 

2016-05-12 Czy i kiedy spółka wypłaci dywidendę?
(brak odpowiedzi) 

2014-07-15 Czy spółka pozyska w 2014 r. inwestora? Zarząd konsekwentnie unika odpowiedzi na to pytanie zasłaniając się, że stroną odpowiedzialną za odpowiedź na to pytanie jest doradca. Kto zatem płaci za usługi doradcze i jakie są to kwoty, skoro zlecający (PROTEKTOR S.A.) nie umie odpowiedzieć na w.w. pytanie?
O poszukiwaniu inwestora strategicznego zadecydowali akcjonariusze. W tym celu Zarząd PROTEKTOR S.A. w lutym 2013 r. zawarł umowę z IMAP Access 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wynagrodzenie doradcy objęte jest tajemnicą handlową. W umowie zastrzeżono, że Doradca będzie posiadał w okresie obowiązywania umowy wyłączność na wykonywanie na rzecz Spółki czynności objętych przedmiotem tejże umowy. Do tej pory zainteresowani nabyciem akcji spółki byli głównie zagraniczni, branżowi inwestorzy, m.in. z Europy Zachodniej oraz Indii, którzy przyglądają się spółce. Proces trwa i WZA nie podjęło decyzji o jego zawieszeniu ani rezygnacji. W rozmowie z PAP Biznes (07.07.2014 r.) Piotr Skrzyński, Prezes Zarządu spółki, powiedział: „Na wyniki tego procesu zarząd ma bardzo ograniczony wpływ, bo przecież do transakcji może dojść tylko pomiędzy akcjonariuszami a potencjalnym inwestorem. Obiektywnie patrząc na moment procesu to wygląda na to, że nie był on optymalny z punktu widzenia aktualnego akcjonariatu. Spółka dopiero zakończyła restrukturyzację, do tego otoczenie w postaci reperkusji likwidacji OFE czy w końcu wydarzeń geopolitycznych na Ukrainie wpływają na to, że potencjalni inwestorzy oceniają spółkę przez pryzmat historii i wszelkich ryzyk, a nie realnych możliwości rozwoju. Zarząd w swojej bieżącej działalności skupia się więc przede wszystkim na procesie dalszego budowania wartości spółki.” 

2014-04-22 Proszę o opinię zarządu do rekomendacji... Dr. Kalliwoda rekomenduje "kupuj" Protektor, cena docelowa 6,8 zł PAP - Biznes 22 Kwi 2014, 8:12 22.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 22 kwietnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Protektor od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 6,8 zł. Raport został przygotowany przy kursie 3,22 zł. "Uważamy, iż biorąc pod uwagę aktualny udział rynkowy Protektora (1,5 proc. według naszych szacunków), potencjał wzrostu spółki w Europie jest nadal ogromny. Ponadto, ze względu na solidne fundamenty jest ona bardzo interesującym celem do przejęcia dla większych graczy" - napisali analitycy w raporcie. (PAP) jow/ ana/
Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy analizę i rekomendację ekspertów Dr. Kalliwoda Research, który jest cenioną i znaną instytucją na polskim rynku kapitałowym. Potwierdzamy fakt, iż PROTEKTOR ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Spółka należy do grona największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty PROTEKTORA docierają do ponad 3000 odbiorców na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Należąca do nas marka ABEBA posiada ponad 6 proc. udział w niemieckim rynku obuwia ochronnego, który jest największym rynkiem PPE (personal protective equipment) w Europie. Zakończyliśmy restrukturyzację i jesteśmy na otwartej drodze do dalszego rozwoju, zainwestowane pieniądze w technologię i nowoczesny design naszych produktów przekładają się na ich dobrą sprzedaż. Nasze wyniki poprawiają się z kwartału na kwartał, przychody są powtarzalne a osiągane marże wyróżniają się na tle konkurencji. Do tego mamy zdrowy bilans i duże możliwości finansowe do efektywnego budowania wartości dla naszych akcjonariuszy.  

2014-04-20 Sprawa wyboru inwestora i sprzedaż nieruchomości miały zakończyć się w I kwartale 2014 r., a zarząd milczy i nie informuje akcjonariuszy co dalej.
Spółka PROTEKTOR SA jest po głównych negocjacjach z inwestorem zainteresowanym nieruchomością w Lublinie. Obecnie przygotowywane są umowy i spodziewamy się sfinalizowania transakcji jeszcze w maju br. W przypadku sprzedaży za cenę 8 mln PN, transakcja będzie neutralna dla zysku netto w 2014 r. Sprzedaż nieruchomości jest kluczowa nie tylko ze względu na przejęcie PROTEKTORA przez inwestora strategicznego, ale również to ważny element w przyszłej strategii rozwoju, gdyby do przejęcia nie doszło. Jeśli chodzi o poszukiwanie inwestora strategicznego to z informacji przekazanych przez doradcę, w procesie są co najmniej trzy firmy: z Niemiec, Hiszpanii i Indii.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu