pb.pl

Pytania dotyczące spółki LZPS

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2016-05-19 Czy spółka w dalszym ciągu bierze udział w Akcji Inwestor PB ?
(brak odpowiedzi) 

2016-05-12 Czy i kiedy spółka wypłaci dywidendę?
(brak odpowiedzi) 

2014-07-15 Czy spółka pozyska w 2014 r. inwestora? Zarząd konsekwentnie unika odpowiedzi na to pytanie zasłaniając się, że stroną odpowiedzialną za odpowiedź na to pytanie jest doradca. Kto zatem płaci za usługi doradcze i jakie są to kwoty, skoro zlecający (PROTEKTOR S.A.) nie umie odpowiedzieć na w.w. pytanie?
O poszukiwaniu inwestora strategicznego zadecydowali akcjonariusze. W tym celu Zarząd PROTEKTOR S.A. w lutym 2013 r. zawarł umowę z IMAP Access 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wynagrodzenie doradcy objęte jest tajemnicą handlową. W umowie zastrzeżono, że Doradca będzie posiadał w okresie obowiązywania umowy wyłączność na wykonywanie na rzecz Spółki czynności objętych przedmiotem tejże umowy. Do tej pory zainteresowani nabyciem akcji spółki byli głównie zagraniczni, branżowi inwestorzy, m.in. z Europy Zachodniej oraz Indii, którzy przyglądają się spółce. Proces trwa i WZA nie podjęło decyzji o jego zawieszeniu ani rezygnacji. W rozmowie z PAP Biznes (07.07.2014 r.) Piotr Skrzyński, Prezes Zarządu spółki, powiedział: „Na wyniki tego procesu zarząd ma bardzo ograniczony wpływ, bo przecież do transakcji może dojść tylko pomiędzy akcjonariuszami a potencjalnym inwestorem. Obiektywnie patrząc na moment procesu to wygląda na to, że nie był on optymalny z punktu widzenia aktualnego akcjonariatu. Spółka dopiero zakończyła restrukturyzację, do tego otoczenie w postaci reperkusji likwidacji OFE czy w końcu wydarzeń geopolitycznych na Ukrainie wpływają na to, że potencjalni inwestorzy oceniają spółkę przez pryzmat historii i wszelkich ryzyk, a nie realnych możliwości rozwoju. Zarząd w swojej bieżącej działalności skupia się więc przede wszystkim na procesie dalszego budowania wartości spółki.” 

2014-04-22 Proszę o opinię zarządu do rekomendacji... Dr. Kalliwoda rekomenduje "kupuj" Protektor, cena docelowa 6,8 zł PAP - Biznes 22 Kwi 2014, 8:12 22.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 22 kwietnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Protektor od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 6,8 zł. Raport został przygotowany przy kursie 3,22 zł. "Uważamy, iż biorąc pod uwagę aktualny udział rynkowy Protektora (1,5 proc. według naszych szacunków), potencjał wzrostu spółki w Europie jest nadal ogromny. Ponadto, ze względu na solidne fundamenty jest ona bardzo interesującym celem do przejęcia dla większych graczy" - napisali analitycy w raporcie. (PAP) jow/ ana/
Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy analizę i rekomendację ekspertów Dr. Kalliwoda Research, który jest cenioną i znaną instytucją na polskim rynku kapitałowym. Potwierdzamy fakt, iż PROTEKTOR ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Spółka należy do grona największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty PROTEKTORA docierają do ponad 3000 odbiorców na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Należąca do nas marka ABEBA posiada ponad 6 proc. udział w niemieckim rynku obuwia ochronnego, który jest największym rynkiem PPE (personal protective equipment) w Europie. Zakończyliśmy restrukturyzację i jesteśmy na otwartej drodze do dalszego rozwoju, zainwestowane pieniądze w technologię i nowoczesny design naszych produktów przekładają się na ich dobrą sprzedaż. Nasze wyniki poprawiają się z kwartału na kwartał, przychody są powtarzalne a osiągane marże wyróżniają się na tle konkurencji. Do tego mamy zdrowy bilans i duże możliwości finansowe do efektywnego budowania wartości dla naszych akcjonariuszy.  

2014-04-20 Sprawa wyboru inwestora i sprzedaż nieruchomości miały zakończyć się w I kwartale 2014 r., a zarząd milczy i nie informuje akcjonariuszy co dalej.
Spółka PROTEKTOR SA jest po głównych negocjacjach z inwestorem zainteresowanym nieruchomością w Lublinie. Obecnie przygotowywane są umowy i spodziewamy się sfinalizowania transakcji jeszcze w maju br. W przypadku sprzedaży za cenę 8 mln PN, transakcja będzie neutralna dla zysku netto w 2014 r. Sprzedaż nieruchomości jest kluczowa nie tylko ze względu na przejęcie PROTEKTORA przez inwestora strategicznego, ale również to ważny element w przyszłej strategii rozwoju, gdyby do przejęcia nie doszło. Jeśli chodzi o poszukiwanie inwestora strategicznego to z informacji przekazanych przez doradcę, w procesie są co najmniej trzy firmy: z Niemiec, Hiszpanii i Indii.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Tagi

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu