pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-08-17 Witam proszę o wskazanie siedziby podmiotów, które działając w porozumieniu będą wzywać do sprzedaży 100% akcji spółki, a przynajmniej podmiotu będącego wzywającym (płatnikiem).
(brak odpowiedzi) 

2011-04-07 W jakim celu spółka spółka utrzymuje akcje własne? Biorąc pod uwagę odkładane z walnego na walne umorzenie akcji własnych prosze o odpowiedź jakie jest uzasadnienie Zarządu dla kolejnego skupu akcji vs wypłata dywidendy?
Decyzja o umorzeniu akcji nie należy do Spółki tylko do akcjonariuszy. My ze swojej strony dążymy do jak najszybszego umorzenia posiadanych akcji, umieszczając uchwałę dot. umorzenia w agendzie każdego kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Nie jesteśmy jednak w stanie podjąć w tej sprawie uchwały za akcjonariuszy. Dodatkowym motywem dla akcjonariuszy prawdopodobnie jest fakt, że akcje spółki można umorzyć tylko raz w roku, a spółka zamierza w najbliższym czasie ogłosić wezwania na skup dodatkowego pakietu akcji za kwotę nie wyższą niż 90 milionów złotych. Po zakończeniu skupu będzie można umorzyć wszystkie posiadane akcje. Skup akcji własnych traktujemy z jednej strony jako dobrą inwestycję dla Spółki, a z drugiej strony, jako danie możliwości wyjścia z akcji spółki akcjonariuszom mniejszościowym, którzy mają takie plany, ale nie mogą tego zrobić ze względu na minimalne obroty naszymi akcjami na GPW.  

2009-10-07 Prezes Rogowski wspominał o nowej usłudze która miała byc uruchomiona na przełomie III i IV kwartału. Zaczeliśmy IV kwartał a o usludze cisza. Biorac pod uwage że prezes wspominał o niej już na poczatku roku - troche niepoważnie wygląda polityka informacyjna spólki i dotrzymywanie obietnic przez spólke. Ponawiam pytanie - kiedy możemy sie spodziewac uruchomienia uslugi badz informacji o jaka usluge chodzi
Od czasu konferencji prasowej, na której wspomnieliśmy o nowym projekcie, jego zakres został znacznie rozszerzony w celu dodania szeregu nowych funkcjonalności bardzo przydatnych dla klientów. Wymagało to od nas wydłużenia czasu prac przygotowawczych, a także rozszerzenia zakresu testów przedwdrożeniowych. W nowych technologiach nie wszystko da się przewidzieć i czasami zdarzają się przesunięcia terminów wdrożenia nowych usług. Więcej szczegółów na temat projektu na pewno podamy przy okazji raportu za trzeci kwartał.  

2009-07-22 Kiedy w końcu ruszy "nowatorska" usługa o której wspominał prezes Rogowski na początku roku? I co spółka robi w celu zainteresowania sobą inwestorów instytucjonalnych?
Planujemy uruchomienie projektu na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku. Od czasu oferty publicznej inwestorzy instytucjonalni są posiadaczami zdecydowanej większości naszych akcji notowanych na GPW. Spotykamy się z nimi regularnie w naszej siedzibie, a także na konferencjach inwestorskich organizowanych przez współpracujące z nami banki inwestycyjne. Stale współpracujemy z analitykami przygotowującymi regularnie raporty na nasz temat i komentującymi nasze wyniki kwartalne. Zdecydowana większość rekomendacji dot. naszych akcji to „kupuj” z wycenami znacznie powyżej obecnych notowań. Jedyne z czym mamy spory problem, to zrozumienie dlaczego w tej sytuacji nasze akcje są wyceniane na takich poziomach jak obecnie. Nad tym też stale pracujemy.  

2009-07-18 Kiedy zadbają Państwo o wzrost kursu tzn. wzrost zysku netto? W tej chwili P/E jest znacznie powyżej średniej, mimo fatalnego w porownaniu z pozostałymi zachowania kursu w I półroczu.
Może to zabrzmieć nieco prowokująco, ale uważamy że to raczej problem ze wskaźnikiem P/E niż z naszymi wynikami. P/E bierze pod uwagę amortyzację, która z definicji ma związek z przeszłością a nie z przyszłością firmy. W efekcie firmy, które poczyniły w przeszłości znaczące inwestycje i mogą skupić się na generowaniu gotówki dla akcjonariuszy, są wyceniane proporcjonalnie słabiej niż te, które inwestycje mają przed sobą i będą potrzebować pieniędzy z banków lub od akcjonariuszy. My zawsze odnosiliśmy się przede wszystkim do marży EBITDA i z niej jesteśmy rozliczani przez Radę Nadzorczą. Dlatego wycenę opartą o wskaźnik EV/EBITDA (w naszym przypadku na poziomie 5,2) uważamy za bardziej reprezentatywną i oddającą zarówno nasze wyniki z przeszłości jak i perspektywy generowania wartości dla akcjonariuszy w przyszłości.  

2009-06-22 Kiedy i ile będzie wypłacana dywidenda?
Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. W tym roku wszystkie wolne środki gotówkowe przeznaczamy na inwestycje i spłatę kredytu zaciągniętego jeszcze w 2005 roku. Ponad 200 milionową dywidendę planowaliśmy wypłacić po zaciągnięciu nowego kredytu długoterminowego, ale ze względu na proponowane nam warunki finansowe, pod koniec zeszłego roku podjęliśmy decyzję o odłożeniu jego zaciągnięcia o co najmniej pół roku.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu