pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2011-08-17 Witam proszę o wskazanie siedziby podmiotów, które działając w porozumieniu będą wzywać do sprzedaży 100% akcji spółki, a przynajmniej podmiotu będącego wzywającym (płatnikiem).
(brak odpowiedzi) 

2011-04-07 W jakim celu spółka spółka utrzymuje akcje własne? Biorąc pod uwagę odkładane z walnego na walne umorzenie akcji własnych prosze o odpowiedź jakie jest uzasadnienie Zarządu dla kolejnego skupu akcji vs wypłata dywidendy?
Decyzja o umorzeniu akcji nie należy do Spółki tylko do akcjonariuszy. My ze swojej strony dążymy do jak najszybszego umorzenia posiadanych akcji, umieszczając uchwałę dot. umorzenia w agendzie każdego kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Nie jesteśmy jednak w stanie podjąć w tej sprawie uchwały za akcjonariuszy. Dodatkowym motywem dla akcjonariuszy prawdopodobnie jest fakt, że akcje spółki można umorzyć tylko raz w roku, a spółka zamierza w najbliższym czasie ogłosić wezwania na skup dodatkowego pakietu akcji za kwotę nie wyższą niż 90 milionów złotych. Po zakończeniu skupu będzie można umorzyć wszystkie posiadane akcje. Skup akcji własnych traktujemy z jednej strony jako dobrą inwestycję dla Spółki, a z drugiej strony, jako danie możliwości wyjścia z akcji spółki akcjonariuszom mniejszościowym, którzy mają takie plany, ale nie mogą tego zrobić ze względu na minimalne obroty naszymi akcjami na GPW.  

2009-10-07 Prezes Rogowski wspominał o nowej usłudze która miała byc uruchomiona na przełomie III i IV kwartału. Zaczeliśmy IV kwartał a o usludze cisza. Biorac pod uwage że prezes wspominał o niej już na poczatku roku - troche niepoważnie wygląda polityka informacyjna spólki i dotrzymywanie obietnic przez spólke. Ponawiam pytanie - kiedy możemy sie spodziewac uruchomienia uslugi badz informacji o jaka usluge chodzi
Od czasu konferencji prasowej, na której wspomnieliśmy o nowym projekcie, jego zakres został znacznie rozszerzony w celu dodania szeregu nowych funkcjonalności bardzo przydatnych dla klientów. Wymagało to od nas wydłużenia czasu prac przygotowawczych, a także rozszerzenia zakresu testów przedwdrożeniowych. W nowych technologiach nie wszystko da się przewidzieć i czasami zdarzają się przesunięcia terminów wdrożenia nowych usług. Więcej szczegółów na temat projektu na pewno podamy przy okazji raportu za trzeci kwartał.  

2009-07-22 Kiedy w końcu ruszy "nowatorska" usługa o której wspominał prezes Rogowski na początku roku? I co spółka robi w celu zainteresowania sobą inwestorów instytucjonalnych?
Planujemy uruchomienie projektu na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku. Od czasu oferty publicznej inwestorzy instytucjonalni są posiadaczami zdecydowanej większości naszych akcji notowanych na GPW. Spotykamy się z nimi regularnie w naszej siedzibie, a także na konferencjach inwestorskich organizowanych przez współpracujące z nami banki inwestycyjne. Stale współpracujemy z analitykami przygotowującymi regularnie raporty na nasz temat i komentującymi nasze wyniki kwartalne. Zdecydowana większość rekomendacji dot. naszych akcji to „kupuj” z wycenami znacznie powyżej obecnych notowań. Jedyne z czym mamy spory problem, to zrozumienie dlaczego w tej sytuacji nasze akcje są wyceniane na takich poziomach jak obecnie. Nad tym też stale pracujemy.  

2009-07-18 Kiedy zadbają Państwo o wzrost kursu tzn. wzrost zysku netto? W tej chwili P/E jest znacznie powyżej średniej, mimo fatalnego w porownaniu z pozostałymi zachowania kursu w I półroczu.
Może to zabrzmieć nieco prowokująco, ale uważamy że to raczej problem ze wskaźnikiem P/E niż z naszymi wynikami. P/E bierze pod uwagę amortyzację, która z definicji ma związek z przeszłością a nie z przyszłością firmy. W efekcie firmy, które poczyniły w przeszłości znaczące inwestycje i mogą skupić się na generowaniu gotówki dla akcjonariuszy, są wyceniane proporcjonalnie słabiej niż te, które inwestycje mają przed sobą i będą potrzebować pieniędzy z banków lub od akcjonariuszy. My zawsze odnosiliśmy się przede wszystkim do marży EBITDA i z niej jesteśmy rozliczani przez Radę Nadzorczą. Dlatego wycenę opartą o wskaźnik EV/EBITDA (w naszym przypadku na poziomie 5,2) uważamy za bardziej reprezentatywną i oddającą zarówno nasze wyniki z przeszłości jak i perspektywy generowania wartości dla akcjonariuszy w przyszłości.  

2009-06-22 Kiedy i ile będzie wypłacana dywidenda?
Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. W tym roku wszystkie wolne środki gotówkowe przeznaczamy na inwestycje i spłatę kredytu zaciągniętego jeszcze w 2005 roku. Ponad 200 milionową dywidendę planowaliśmy wypłacić po zaciągnięciu nowego kredytu długoterminowego, ale ze względu na proponowane nam warunki finansowe, pod koniec zeszłego roku podjęliśmy decyzję o odłożeniu jego zaciągnięcia o co najmniej pół roku.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu