pb.pl

Pytania dotyczące spółki

      0/6   następne

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2015-01-12 Kiedy będą jakiekolwiek informacje od spółki?
(brak odpowiedzi) 

2012-07-22 Czy edycja na Xbox 360 będzie poprzedzona porządną kampanią promocyjną?
(brak odpowiedzi) 

2012-06-13 Panie prezesie, szumnie Pan zapowiadał, że w raporcie wyników za Q3-2011 będą już uwzględnione wyniki Frontline. Raport się właśnie ukazał, ale nie ma w nim uwzględnionych wyników z Frontline. Dlaczego? Czyżby Frontline miało tak olbrzymie długi, że przed sprzedażą nowej emisji akcji nie chciał Pan o tym informować akcjonariuszy ? Na tym Forum Obiecywał Pan podać wyniki Frontline od początku 2012 Mamy połowę 2012 r., a wyniki Frontline nadal nie są konsolidowane. Dlaczego?
(brak odpowiedzi) 

2012-05-16 Jako posiadacz od ponad dwóch lat akcji spółki Nicolas Games chciałbym zapytać kiedy nastąpi obiecana poprawa komunikacji z akcjonariatem? Prezes obiecał również, że w raporcie za I kw. 2012 r. poda ilość sprzedanych egzemplarzy gry Afterfall: Insanity. W raporcie nic na ten temat nie było napisane. Czy mógłby Pan napisać tutaj bądź na oficjalnej stronie internetowej spółki o ilości sprzedanych sztuk gry?
(brak odpowiedzi) 

2012-05-13 Czy w ostatnim czasie znacząco zmalała liczba informatyków pracujących w firmie? Pytam, gdyż pojawiają się plotki na forach internetowych o zwolnieniu ponad połowy ekipy Nicolasgames.
(brak odpowiedzi) 

2012-05-04 Czy w raporcie za I kwartał będzie ujęta sprzedaż od premiery do końca pierwszego kwartału? Czy tylko od premiery do końca roku 2011?
(brak odpowiedzi) 

2012-05-03 Jakiś czas temu w jednym z wywiadów stwierdził Pan, iż sprzedaż w Rosji jest zadowalająca. Chyba jednak jest coś wiadomo o tym jak gra się sprzedaje ?
(brak odpowiedzi) 

2012-04-26 Czy spółka zamierza w tym roku zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, jeśli tak to kiedy? Na jakim etapie jest wprowadzenie gry na rynek niemiecki? Mamy koniec kwietnia i nadal nie ma poprawy w relacjach inwestorskich. Kiedy to ulegnie poprawie?
(brak odpowiedzi) 

2012-04-19 Czy złożony wniosek o upadłość spółki jest aktualny? Co się w tej sprawie dzieje?
(brak odpowiedzi) 

2012-03-17 Przedsprzedaż gry Afterfall rozpoczęła się na początku listopada 2011 r. Minęło zatem prawie pięć miesięcy, a wszystko owiane jest wielką tajemnicą. Czy zatem liczby zapisów na grę przed premierą też Pan nie zna? Czy może liczba ta jest tak mała, że wstyd się przyznać?
(brak odpowiedzi) 

2012-03-17 Szanowny Panie Prezesie, Na początku przypomnę Pana słowa z przed miesiąca: "wzięliśmy pod uwagę sugestie dotyczące kwestii komunikacyjnych i już wkrótce uruchomimy kolejne platformy komunikacji z akcjonariuszami." Czy zatem doczekamy się owej wspomnianej przez Pana komunikacji z akcjonariuszami? Strona WWW albo nie działa w ogóle, a jak już działa to widnieją na niej dane z 2010 r. i początku 2011 r. Kalendarz informacyjny na stronie WWW kończy się na roku 2011. Czy naprawdę tak ciężko dodać trochę więcej informacji? Czy może nie ma w szeregach firmy pracownika, który by to zrobił? Fakt, iż firma tworząca grę sprzedawaną prawie na całym świecie nie potrafi poradzić sobie ze stroną WWW można określić bardzo modnym ostatnio słowem - "żal". Odchodzą członkowie zarządu, a z Pana strony brak jakichkolwiek informacji na temat tego czy zostaną powołani nowi członkowie? Czy szykują się jakieś zmiany?
Aktualizacje odbeda sie w kwietniu i maju w zwiazku z Xboxem i wersja 2.0 

2012-03-15 Panie Prezesie, jak Pan skomentuje rezygnacje jednego dnia dwóch członków Rady Nadzorczej? W zestawieniu z niepodawaniem przez spółkę wyników o sprzedaży gry oraz wnioskiem o upadłość, przy ponad 50% przecenie spółki wobec ceny emisji nowych akcji, buduje to bardzo nieciekawy obraz.
Rezygnacje czlonkow rad nadzorczych sie zdarzaja w tym przypadku dotyczyly osobistych planow zyciowych obu czlonkow Rady, ktora wkrotce zostanie uzupelniona 

2012-03-13 Dra debiutowała w Polsce w listopadzie, przy naszym (akcjonariuszy) wsparciu finansowym (emisje). minęły ponad 3 miesiące. Prezes twierdził, że dane o sprzedaży będą podawane po okresach kwartalnych. Gdzie są zatem wyniki sprzedaży gry na Polskę za kwartał od 25 listopada? Spółka ukrywa te dane?
Sprzedaz za 35 dni 2011 bedzie ujeta w raporcie za Q1 zgodnie z fakturami wystawionymi w tym okresie z tytulu otrzymanych tantiem 

2012-03-13 Niedługo minie miesiąc od zapowiedzi poprawy komunikacji z akcjonariuszami. Czy coś zmieniło się w tym temacie? Interesuje mnie także sprawa strony internetowej, która wydaje się być nieaktualizowana. Strona internetowa firmy jest ciekawa, ma potencjał, który nie jest wykorzystywany. No i najważniejsze pytanie, które nurtuje nie tylko mnie. Jak idzie sprzedaż flagowego produktu 4 miesiące po premierze?
Strona bedzie aktualizowana jeszcze w tym miesiacu. Jesli chodzi o sprzedaż jak juz pisalismy wczesniej czekamy jeszcze na raport z Rosji za Q1, poinformujemy rynek jak tylko go otrzymamy. 

2012-03-08 Panie Prezesie czy w związku z wydaniem gry na Xbox będzie konieczna certyfikacja Microsoftu i czy macie już taką certyfikację, czy może dopiero się staracie i czy to prawda że do końca marca poznamy datę premiery gry na Xbox?
Certyfikacja niezbędna jest każdej grze. Obiecaliśmy i pracujemy nad tym bardzo ciężko, aby wersja Xbox 360 była zdecydowanie usprawniona względem wersji PC. Będzie oczywiście do tego potrzebna certyfikacja Microsoftu, jednak dzięki współpracy ze studiami i osobami, które ten proces przechodziły już niejednokrotnie staramy się zminimalizować to ryzyko. Nie możemy go jednak całkowicie wykluczyć, dlatego też zakładamy dwa warianty premiery. Nie chcemy podawać informacji o podawaniu informacji – kiedy uzyskamy pewność co do możliwości wprowadzenia gry natychmiast o tym poinformujemy w specjalnym komunikacie. 

2012-03-08 Panie prezesie, akcjonariuszy niepokoi niski kurs akcji. Proszę o komentarz w tej sprawie i odpowiedź na pytanie dlaczego nie zwiększa Pan zaangażowania w akcje, których kurs zbliżył się do historycznych minimów?
Kurs kształtowany jest przede wszystkim poprzez relację popytu i podaży. Naturalnie jako prezes, dla dobra akcjonariuszy, chciałbym aby kurs był wyższy jednak nie jest to decyzja, która podejmuje się samodzielnie. Wierzymy jednak, że długofalowo kurs spowoduje zwiększenie kapitalizacji spółki, a co za tym idzie zdecydowanie odbije się i znajdzie w okolicach szczytów. Historia pokazuje, że odbicia potrafią nastąpić bardzo szybko. Z naszej strony nie kontrolujemy kursu bezpośrednio, jednak staramy się dać rynkowi impuls do powtórzenia historycznych wzrostów. 

2012-03-07 Dlaczego nie zostały podane wyniki sprzedaży za IV kwartał 2011 r.? Gra debiutowała 25 listopada i sprzedawała się ponad miesiąc. Wg Pana obietnic wyniki są podawane co kwartał, więc gdzie one są?
Gra sprzedawana jest oddzielnie na różne rynki. Konsolidacja tych wyników nastąpi dopiero po okresie rozliczeniowym z odbiorcami i zostanie podana w kolejnym raporcie. 

2012-03-06 / 1 / Co Panu jest wiadome w sprawie wniosku o upadłość NGS i kiedy będzie można się spodziewać prawomocnego postanowienia sądu w przedmiotowej sprawie? / 2 / Czy środki z ostatniej emisji zostaną przeznaczone na spłatę długu wobec spółki Nawar? / 3 / Czy wszystkie wymagalne zobowiązania wobec spółki Nawar zostały już uregulowane przez NGS? Jeśli nie, to dlaczego? / 3 / W jakim terminie spółka planuje kolejną emisję akcji?
1. Z naszych informacji wynika, iż wniosek Nawaru nie został opłacony i został przez sąd oddalony. 2. Aktualnie sprawa z Nawarem trwa swoim trybem. Nie wykluczamy podjęcia rozmów, jednak wszystko wskazuje na to, iż sprawa znajdzie finał w sądzie 3. Należności wobec Nawaru o których pojawiły się informacje w mediach nie zostały uregulowane ze względów o jakich pisaliśmy w raporcie. Z naszej strony istnieje wola rozwiązania tamtej umowy. 3. W tej chwili spółka nie planuje kolejnej emisji akcji. Naszym celem jest osiagniecie rentowności na działalności operacyjnej. Restrukturyzujemy koszty aby dopasować je do aktualnej sytuacji. Budujemy trwale wartości dla spolki w oparciu o posiadane prawa autorskie. Podstawa działania spolki po okresie inwestycji jest jej samodzielność ekonomiczna i do takiej zmierzamy. 

2012-03-03 Panie Prezesie, podzieli Pan się zyskiem z akcjonariuszami ze sprzedaży gry Afterfall: InSanity?
Wypłata dywidendy jest oczywiście zależna od skali przychodów na przestrzeni najbliższych miesięcy. Po ukazaniu się wersji Xbox 360 skalkulujemy wielkość przychodów i podejmiemy decyzje adekwatne do przyszłego stanu finansowego. Z pewnością część środków będziemy chcieli wykorzystać do przyszłego zdywersyfikowania portfolio firmy.  

2012-02-24 Ile kosztowało wyprodukowanie gry od samego początku, razem z przełożeniem gry na Xbox i Playstation? Ile procent firma dostaje z każdej sprzedanej gry?
Produkcja gry na PC kosztowała ok 8mln zł. Koszty przeniesienia na Xbox 360 zostaną ujęte w dalszych raportach, jednak są znacznie mniejsze niż sam proces tworzenia. Koszty portu na platformę Sony nie są w tej chwili ujmowane i choć dysponujemy wstępnymi kalkulacjami to dokładny koszt będzie określony tuż przed rozpoczęciem właściwych prac. 

2012-02-20 Co oznacza sformułowanie, że wyniki sprzedaży Afterfall ukażą się w II kwartale? Tzn. w kwietniu, maju czy może czerwcu? Lekkość z jaką zbywa Pan liczne zapytania w tej sprawie już wpłynęła znacząco na wycenę spółki. Pan Prezes wybaczy, ale premiera gry nastąpiła 25 listopada. Czy naprawdę my, drobni akcjonariusze, którzy sfinansowaliśmy produkcję gry poprzez udział w emisjach akcji, musimy czekać tyle miesięcy na jakąkolwiek informacje o sprzedaży?
Witam, jak pisałem już poprzednio, Spółka nie chce podawać danych o sprzedaży dopóki nie będziemy dysponowali kompleksowymi zestawieniami ze wszystkich kanałów dystrybucji. Afterfall: InSanity pojawia się na kolejnych rynkach (w wersji pudełkowej) i na kolejnych platformach cyfrowych, Dystrybutorzy mają 45 dni na przesłanie raportów za poprzedni kwartał. Zatem wyniki sprzedaży gry w Polsce, Rosji i na GamersGate będą ujęte w raporcie za kw I/2012 gdyż w tym okresie dystrybutorzy zostaną obciążeni fakturami z tytułu tantiem od sprzedaży. I tak sukcesywnie w kolejnych raportach będziemy zawierać wyniki sprzedaży na następnych rynkach.  

2012-02-20 Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o wersji konsolowej. Czy zostanie ona wydana w 2012 roku? Jak tak, to który to będzie kwartał i kiedy będzie podana wiadomość o dokładniej dacie premiery gry? Rozumiem także, że rozliczenia są rozliczeniami i trzeba na nie czekać nie ma wyjścia ale liczby odnośnie sprzedaży gry Afterfall są przecież znane. Firmy podają to niekiedy tydzień po debiucie, a tutaj debiut był dawno temu. Czy możemy liczyć w najbliższym czasie na informację na ten temat?
Afterfall: InSanity w wersji konsolowej, zgodnie z zapowiedziami, pojawi się na rynku w II połowie tego roku. Konkretna data premiery zostanie podana kiedy tylko będziemy jej w 100% pewni. Odnośnie informacji o wynikach sprzedaży chciałem podkreślić, że podawanie podobnych komunikatów w tydzień po debiucie jest miarodajne w przypadku, kiedy gra pojawia się we wszystkich kanałach dystrybucji jednocześnie. W przypadku gier, które do dystrybucji wkraczają stopniowo, podawanie tych danych jest uzależnione od raportów dostarczanych przez dystrybutorów. Należy pamiętać, że Spółka liczy ilość sztuk sprzedanych do odbiorcy końcowego, zatem dystrybutor musi najpierw otrzymać raporty sprzedaży przez kasy ze wszystkich sieci handlowych a następnie przekazać je wydawcom. 

2012-02-20 Panie Prezesie, czy zgodzi się Pan z opinią, że obecna giełdowa przecena spółki, biorąc pod uwagę cenę z udanej emisji akcji, tj. minus 50% od 15gr, to wynik niewłaściwej polityki informacyjnej spółki, która wywołuje widoczne niezadowolenie akcjonariuszy i wzbudza wiele niezaspokojonych pytań i obaw, które spowodowały spadek wartości spółki o połowę?
Wszystkie znaczące informacje o Spółce podawane są w kolejnych raportach bieżących, kwartalnych, opublikowaliśmy również strategię spółki na bieżący rok. Jednocześnie chciałem podkreślić, że wzięliśmy pod uwagę sugestie dotyczące kwestii komunikacyjnych i już wkrótce uruchomimy kolejne platformy komunikacji z akcjonariuszami. 

2012-02-20 Czy spółka planuje wypuścić raport o pełnej sytuacji spółki? Z raportu kwartalnego jak i z ostatnio opublikowanej strategii na 2012 rok (która zgodnie z nie najlepszą polityką informacyjną trafiła na negroup.eu pod mało mówiącą nazwą Komunikat Zarządu) wynika, że spółka robi grę Afterfall, a poza tym nic innego się nie dzieje. Czy tak jest w rzeczywistości? Niby spółka przenosi grę Afterfall na Xbox, ale nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi. O Sony Playstation nie wspomnę. Nie wiadomo już czy prędzej ukaże się kolejny odcinek Afterfall na PC czy konsolowe wersje Insanity. Co z Robomodo? Z zakładki na negroup.eu "Grupa kapitałowa" nie zostało nic. Grupa jest chyba wyłącznie w nazwie NEG. Kiedy będzie raport o sprzedaży Afterfall? Bóg jeden wie, oraz Pan Prezes, co tak naprawdę dzieje się w spółce. A kurs giełdowy mówi swoje...
Wszystko jest w raportach bieżących i kwartalnych oraz rocznych/ spółka robi wersje Xbox,ulepsza wersję pc i tworzy kolejny projekt o nazwie roboczej „SAND”. Wersja Afterfall InSanity na konsole Xbox pojawi się przed kolejną produkcją osadzoną w świecie Afterfall ale będzie obejmowała wszystkie ulepszenia, które zostaną wprowadzone do wersji PC . Współpraca z Robomodo dobiegła już końca. 

2012-02-16 Rozwój Pańskiej firmy opiera się o głęboką wiarę we własny sukces oraz zaufanie inwestorów, którzy w oparciu o dotychczasowe wyniki i długoterminowe plany wierzą w powodzenie zakładanych celów i inwestują swoje, często ciężko zapracowane pieniądze. Czy uważa Pan, że polityka informacyjna Pańskiej firmy stwarza warunki i klimat do kontynuacji i pogłębiania dalszej współpracy?
Witam, głęboka wiara we własny sukces jest podstawą funkcjonowania i rozwoju każdej firmy, Nicolas Games nie jest tutaj wyjątkiem. Nasza polityka informacyjna opiera się na przekazywaniu inwestorom wszystkich niezbędnych informacji, dbamy również o to, by były to informacje zweryfikowane i wiarygodne. Już wkrótce uruchomimy kolejne platformy komunikacji, stworzone z myślą o inwestorach giełdowych.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu