pb.pl

Pytania dotyczące spółki CDPROJEKT

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2015-09-22 Dlaczego nie wykorzystujecie szansy jaką teraz macie w związku z rozwojem GOG.com?
Dlaczego nie wykorzystujecie szansy jaką teraz macie w związku z rozwojem GOG.com? Dzień dobry, Zawsze staramy się wykorzystywać pojawiające się szanse rynkowe a jeżeli w danym momencie nie pojawiają się nowe, pozytywne okoliczności to pracujemy nad tym aby pomóc im się pojawić. Naszej pracy zwykle nie widać do czasu gdy nie udostępnimy jej owoców internautom. GOG.com od początku swojej działalności czyli od 2008 r. rozwijał się bardzo dynamicznie, osiągając rok do roku kilkudziesięcioprocentowe wzrosty prowadzonego biznesu oraz uzyskując pozycję drugiego po Steam, niezależnego cyfrowego dystrybutora gier komputerowych na świecie. W ostatnich kwartałach spółka pracowała nad: - wprowadzeniem nowych, po wersji angielskiej, wersji językowych serwisu (niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej) wraz z pełną pomocą techniczną w tych językach, wsparciem klienta oraz lokalną aktywnością promocyjną - obsługą nowych walut w których prezentowane są ceny i i realizowane płatności (poza USD wprowadziliśmy EUR, GBP, AUD, RUB) - obsługę lokalnych metod płatności popularnych na najważniejszych rynkach. Jednak największy projekt nad którym pracowaliśmy to technologia GOG Galaxy - uruchomiona w wersji beta na dwa tygodnie przed premierą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Projekt tej realizowaliśmy i rozwijaliśmy przez blisko 2 lata i wierzymy, że jest on początkiem wielkiej zmiany w funkcjonowaniu i możliwościach naszego serwisu. GOG Galaxy umożliwia m.in. obsługę gier w trybie multiplayer (coraz bardziej popularnych a dotychczas zasadniczo nie dostępnych w ofercie GOG.com), usługi społecznościowe czy zakupy bezpośrednio w aplikacji. Wierzymy, że dzięki technologii GOG Galaxy na GOG będą mogły pojawić się coraz nowsze tytuły. O skuteczności GOG Galaxy może również świadczyć fakt, że już ponad 1 mln kopii Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na komputery PC zostało aktywowanych właśnie z wykorzystaniem tego rozwiązania. Prace nad dalszym rozwojem GOG Galaxy i kolejnymi funkcjonalnościami są kontynuowane. Uważamy, że powyższe inwestycje pozwolą spółce na dalszy rozwój oraz wpłynęły na wynik finansowy osiągnięty w drugim kwartale 2015 r. Przychody ze sprzedaży zewnętrznej segmentu Globalnej cyfrowej dystrybucji gier za drugi kwartał 2015 roku w stosunku do okresu porównywalnego roku poprzedniego wzrosły o blisko 140%. Wyłączając sprzedaż Wiedźmina 3, wzrost przychodów na samym katalogu pozostałych tytułów był bliski 70%.  

2015-09-16 Czy planujecie sprzedaż marki 'Wiedźmin'?
Nie planujemy sprzedaży marki Wiedźmin. Nadal będziemy też sprzedawać produkty spod tej marki. 

2015-05-21 Jak tam Wiedźmin? Bo widzę, że notowania rosną :D Jesteśmy dumni :D Pozdrowienia :D
Bardzo dziękujemy! 

2014-05-19 Jak opóźnienie we wprowadzeniu Wiedźmina III przełoży się na wyniki spółki (w wielkościach absolutnych i ich rozkładzie w czasie)?
(brak odpowiedzi) 

2011-10-20 Co się dzieje z wycena akcji spółki,czemu są tak wielkie spadki cen akcji?Jakie będą wyniki na koniec 2011 roku i jak to wpłynie na wycenę akcji?
(brak odpowiedzi) 

2011-06-22 Czy zarząd godzi się z wyceną wartości spółki i rekomendacjami wydanymi przez DM BZ WBK?
Dział analityczny DM BZ WBK jest uznawany za jeden z najlepszych działów tego typu w Polsce, co potwierdza jego pozycja w branżowych rankingach. Cieszymy się, że tak renomowana instytucja na stałe pokrywa naszą spółkę. Wycena przedstawiona przez DM BZ WBK jest pochodną zakładanych przez analityków przychodów i zysków Optimusa. Jako zarząd nie publikujemy prognoz finansowych, dlatego nie możemy komentować wyceny przedstawionej przez brokera. Natomiast prawdą jest, że prognozowanie naszych wyników w długim terminie jest bardzo trudne. Specyfika branży powoduje, że nie możemy od razu ujawniać wszystkich planowanych przez nas projektów. Z tego powodu oszacowanie przez analityków naszych zysków i przychodów w dłuższym terminie może być problematyczne. Skupiamy się na rozwoju naszego biznesu i budowie wartości trzech spółek zależnych, które tworzą trzon naszej działalności. Zarząd Optimus S.A. 

2011-06-16 1. Czy akcjonariusze mogą liczyć na częstsze (miesięczne) informacje o wielkości sprzedaży "Wiedźmina 2"? 1. Jak reklama i wysokie wyniki sprzedaży W2 wpłynęły na obecną sprzedaż "Wiedźmina 1 oraz innych gier?
1. Obecna polityka informacyjna spółki nie przewiduje stałych, comiesięcznych informacji o wielkości sprzedaży "Wiedźmina 2". Pierwsze oficjalne dane na temat wpływu sprzedaży tytułu na wynik finansowy Grupy będą widoczne w skonsolidowanym raporcie półrocznym Optimus S.A., który zostanie upubliczniony 31 sierpnia 2011 r. Dodatkowo jeśli będzie istniała możliwość wcześniejszego podania do wiadomości szacunków dotyczących wybranych pozycji tegoż raportu to będziemy dążyć do ich opublikowania. Niemniej nie należy się tego spodziewać wcześniej niż w pierwszej połowie sierpnia br., gdyż raporty od większości wydawców, będące oficjalną podstawą wyliczenia przychodów spłynąć, mają do nas na koniec lipca. Dane te potem muszą zostać zaksięgowane w sprawozdaniu jednostkowym CD Projekt RED Sp. z o.o., a następnie skonsolidowane w sprawozdaniu Optimusa. 2.Zauważyliśmy, iż wysokie wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz globalna, intensywna kampania reklamowa, pozytywnie wpłynęły na zainteresowanie klientów pierwszą częścią Wiedźmina. Z zadowoleniem zauważyliśmy ponadto zwiększenie liczby odwiedzin gog.com, który w rankingach odwiedzalności osiągnął status drugiej na świecie platformy cyfrowej dystrybucji gier. Zarząd Optimus S.A.  

2011-02-07 Mam tylko jedno krótkie pytanie, a mianowicie czy akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę w postaci kopi gry Wiedźmin 2?
Celem Grupy Optimus jest osiągnięcie pozycji wiodącego twórcy gier i wirtualnego wydawcy działającego w ultra nowoczesnym modelu biznesowym z bezpośrednim dostępem do klienta ostatecznego za pomocą własnej platformy cyfrowej dystrybucji. Stąd Grupa Optimus planuje w pierwszej kolejności skupić się na dynamicznym rozwoju organicznym. Na chwilę obecną nie była rozważana kwestia podziału zysku w formie wypłaty dywidendy. Odnosząc się do samego pytania o grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dla Akcjonariuszy możemy potwierdzić, iż przy organizacji Walnych Zgromadzeń Spółki staramy się przygotowywać dla Akcjonariuszy jakiś upominek związany z bieżącymi pracami Grupy Optimus. Korzystając z okazji chcielibyśmy przypomnieć, iż z okazji niedawnej konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Spółka również przygotowała dla wszystkich zarejestrowanych na konferencji uczestników specjalny upominek związany z grą Wiedźmin. Zarząd Optimus S.A.  

2010-01-02 Czy możecie wyjaśnić kto własćiwie kogo przejął? Optimus CDP czy odwrotnie? Jaki to będzie miało wpływ na profil działalności spólki?
(brak odpowiedzi) 

2009-10-14 Witam, czy zarząd może zacząć informować akcjonariuszy o strategii spółki? Czy w ogóle spółka ma jakąś strategię?
(brak odpowiedzi) 

2009-07-01 Witam Na jakim etapie są prace nad nową strategią ? Czym podyktowane są ciągłe przesunięcia związane z jej publikacją. Kiedy akcjonariusze mogą spodziewać się poznania "szkieletu" strategii a kiedy całość będzie podana do publicznej wiadomości? Z góry dziękuje za udzielenia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
(brak odpowiedzi) 

2009-05-30 Czy nowa strategia optimusa mozę być dużym zaskoczeniem dla inwestorów?
(brak odpowiedzi) 

2009-05-27 Kiedy zarząd przedstawi nową strategię spółki!
(brak odpowiedzi) 

2009-05-13 Czy kupowac teraz akcje? ;)
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu