pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2016-01-12 Czy ten wzrost kursu to po info o nowym kontrakcie? Kiedy spółka opublikuje informację bieżącą?
(brak odpowiedzi) 

2012-03-14 Czy zarząd Warfamy myśli o emisji akcji z PP lub też emisji kierowanej do inwestora strategicznego? Patrząc na projekty inwestycyjne Warfamy emisja z PP lub bez byłaby najlepszym rozwiązaniem, bo zobowiązania by się nie zwiększyły. a do tego byłaby ogromna szansa na zwiększenie płynności na walorach Warfamy.
(brak odpowiedzi) 

2010-10-15 Jaką rentowność przewiduje spółka osiągnąć na montażu i sprzedaży Grand Tigera przy obecnym kursie dolara? Jaki jest stan zaawansowania rozmów w sprawie rozpoczęcia montażu i ile czasu potrzebuje spółka na jego uruchomienie.
(brak odpowiedzi) 

2010-02-06 W nawiązaniu do treści raportu 8/2009 dotyczącego uzyskania świadectwa homologacji na pojazd Grand Tiger i upływu blisko roku czasu od daty publikacji raportu chciałbym uzyskac informację na jakim etapie jest proces uruchomienia sprzedazy pojazdu Grand Tiger, z jakich powodów proces ten trwa tak długo i kiedy mozna spodziewac się pojawienia w/w pojazdu w ofercie spółki. Dziękuje za odpowiedź.
(brak odpowiedzi) 

2009-06-02 Czy spółka Warfama posiada jakąkolwiek wizję rozwoju? Czy deklaracje o wejściu na rynek bioenergii, dystrybucji samochodów ciężarowych, kupowaniu i nie kupowaniu Ursusa a teraz współpracy z Turkami są przemyślane? Czy pokazują raczej to, że zarząd nie ma żadnych spójnych koncepcji i karmi rynek nowymi pomysłami, które potem nie mają żadnego odniesienia w rzeczywistości i wynikach firmy?
„W związku z pytaniem przesłanym do nas przez portal inwestorski „Pulsu Biznesu” zarząd POL-MOT Warfama S.A. chciałby poinformować, że posiada wizję dalszego rozwoju spółki, która jest zamieszczona na stronach internetowych i weryfikowana w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej. Strategia zakłada, że Spółka w najbliższym czasie zamierza stać się jednym z głównych producentów maszyn i ciągników rolniczych w Polsce. W związku z powyższym POL-MOT Warfama S.A. przystąpiła do przeprowadzenia due diligence spółek Ursus i Ursus Komponenty w celu nabycia od firmy Bumar składników majątku ww. spółek. Ciągniki marki Ursus miały być uzupełnieniem oferty produktowej POL-MOT Warfama S.A. w zakresie ciągników rolniczych. Z uwagi na przedłużający się okres negocjacji, które w rezultacie zakończyły się niepowodzeniem, POL-MOT Warfama S.A. przystąpiła do rozmów z turecką firmą Hattat Tarim Mar. San. ve Tic. A.S. Prowadzone rozmowy miały na celu poszerzenie oferty asortymentowej POL-MOT Warfama S.A. o pełną gamę ciągników rolniczych. W strategii przyjętej przez zarząd spółki przewidziano produkcję traktorów pochodzących z różnych źródeł. Po zakończeniu negocjacji dotyczących przejęcia składników majątku Ursus i Ursus Komponenty POL-MOT Warfama S.A. otrzymała od firmy Bumar ofertę współpracy, o czym poinformowała inwestorów w komunikacie nr 16/2009. W komunikacie nr 8/2009 spółka podała informację o otrzymaniu świadectwa homologacji na pochodzący z Chin samochód marki Grand Tiger. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy ze stroną chińską na temat dalszej współpracy, która uzależniona jest od sytuacji rynkowej. Auto Grand Tiger zaliczane jest do klasy samochodów ciężarowych i przeznaczone jest przede wszystkim dla rolników. Ewentualna produkcja tych aut mogłoby stanowić uzupełnienie asortymentu spółki w zakresie oferowanych wyrobów. POL-MOT Warfama S.A. jest obecna na rynku energii odnawialnej poprzez spółkę powiązaną Bioenergia Invest, będącą krajowym liderem w produkcji brykietu ze słomy. Bioenergia Invest zajmuje się organizowaniem produkcji brykietu na potrzeby elektrowni stosujących technologię współspalania biomasy z węglem. Odbiorcami brykietów produkowanych przez Bioenergia Invest są m.in. elektrownie węglowe w Polsce. POL-MOT Warfama S.A. jest głównym dostawcą kompletu maszyn do brykietowania słomy dla spółki Bioenergia Invest. Informacje na ten temat spółka umieściła na swojej stronie internetowej w zakładce Materiały dla mediów. Kluczowe decyzje podejmowane przez zarząd POL-MOT Warfama S.A. w ostatnim okresie znalazły odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki za I kwartał 2009r. Zarząd sukcesywnie prowadzi prace nad utrzymaniem jakości wyrobów, wprowadzaniem nowych produktów oraz poprawą skuteczności działań marketingowych.” Z poważaniem Zarząd spółki POL-MOT Warfama S.A.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu