pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2016-01-12 Czy ten wzrost kursu to po info o nowym kontrakcie? Kiedy spółka opublikuje informację bieżącą?
(brak odpowiedzi) 

2012-03-14 Czy zarząd Warfamy myśli o emisji akcji z PP lub też emisji kierowanej do inwestora strategicznego? Patrząc na projekty inwestycyjne Warfamy emisja z PP lub bez byłaby najlepszym rozwiązaniem, bo zobowiązania by się nie zwiększyły. a do tego byłaby ogromna szansa na zwiększenie płynności na walorach Warfamy.
(brak odpowiedzi) 

2010-10-15 Jaką rentowność przewiduje spółka osiągnąć na montażu i sprzedaży Grand Tigera przy obecnym kursie dolara? Jaki jest stan zaawansowania rozmów w sprawie rozpoczęcia montażu i ile czasu potrzebuje spółka na jego uruchomienie.
(brak odpowiedzi) 

2010-02-06 W nawiązaniu do treści raportu 8/2009 dotyczącego uzyskania świadectwa homologacji na pojazd Grand Tiger i upływu blisko roku czasu od daty publikacji raportu chciałbym uzyskac informację na jakim etapie jest proces uruchomienia sprzedazy pojazdu Grand Tiger, z jakich powodów proces ten trwa tak długo i kiedy mozna spodziewac się pojawienia w/w pojazdu w ofercie spółki. Dziękuje za odpowiedź.
(brak odpowiedzi) 

2009-06-02 Czy spółka Warfama posiada jakąkolwiek wizję rozwoju? Czy deklaracje o wejściu na rynek bioenergii, dystrybucji samochodów ciężarowych, kupowaniu i nie kupowaniu Ursusa a teraz współpracy z Turkami są przemyślane? Czy pokazują raczej to, że zarząd nie ma żadnych spójnych koncepcji i karmi rynek nowymi pomysłami, które potem nie mają żadnego odniesienia w rzeczywistości i wynikach firmy?
„W związku z pytaniem przesłanym do nas przez portal inwestorski „Pulsu Biznesu” zarząd POL-MOT Warfama S.A. chciałby poinformować, że posiada wizję dalszego rozwoju spółki, która jest zamieszczona na stronach internetowych i weryfikowana w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej. Strategia zakłada, że Spółka w najbliższym czasie zamierza stać się jednym z głównych producentów maszyn i ciągników rolniczych w Polsce. W związku z powyższym POL-MOT Warfama S.A. przystąpiła do przeprowadzenia due diligence spółek Ursus i Ursus Komponenty w celu nabycia od firmy Bumar składników majątku ww. spółek. Ciągniki marki Ursus miały być uzupełnieniem oferty produktowej POL-MOT Warfama S.A. w zakresie ciągników rolniczych. Z uwagi na przedłużający się okres negocjacji, które w rezultacie zakończyły się niepowodzeniem, POL-MOT Warfama S.A. przystąpiła do rozmów z turecką firmą Hattat Tarim Mar. San. ve Tic. A.S. Prowadzone rozmowy miały na celu poszerzenie oferty asortymentowej POL-MOT Warfama S.A. o pełną gamę ciągników rolniczych. W strategii przyjętej przez zarząd spółki przewidziano produkcję traktorów pochodzących z różnych źródeł. Po zakończeniu negocjacji dotyczących przejęcia składników majątku Ursus i Ursus Komponenty POL-MOT Warfama S.A. otrzymała od firmy Bumar ofertę współpracy, o czym poinformowała inwestorów w komunikacie nr 16/2009. W komunikacie nr 8/2009 spółka podała informację o otrzymaniu świadectwa homologacji na pochodzący z Chin samochód marki Grand Tiger. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy ze stroną chińską na temat dalszej współpracy, która uzależniona jest od sytuacji rynkowej. Auto Grand Tiger zaliczane jest do klasy samochodów ciężarowych i przeznaczone jest przede wszystkim dla rolników. Ewentualna produkcja tych aut mogłoby stanowić uzupełnienie asortymentu spółki w zakresie oferowanych wyrobów. POL-MOT Warfama S.A. jest obecna na rynku energii odnawialnej poprzez spółkę powiązaną Bioenergia Invest, będącą krajowym liderem w produkcji brykietu ze słomy. Bioenergia Invest zajmuje się organizowaniem produkcji brykietu na potrzeby elektrowni stosujących technologię współspalania biomasy z węglem. Odbiorcami brykietów produkowanych przez Bioenergia Invest są m.in. elektrownie węglowe w Polsce. POL-MOT Warfama S.A. jest głównym dostawcą kompletu maszyn do brykietowania słomy dla spółki Bioenergia Invest. Informacje na ten temat spółka umieściła na swojej stronie internetowej w zakładce Materiały dla mediów. Kluczowe decyzje podejmowane przez zarząd POL-MOT Warfama S.A. w ostatnim okresie znalazły odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki za I kwartał 2009r. Zarząd sukcesywnie prowadzi prace nad utrzymaniem jakości wyrobów, wprowadzaniem nowych produktów oraz poprawą skuteczności działań marketingowych.” Z poważaniem Zarząd spółki POL-MOT Warfama S.A.  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu