pb.pl

Pytania dotyczące spółki POLNA

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2013-04-07 Bardzo proszę o udzielenie informacji na temat dywidendy za rok 2012. Kiedy zostanie podjęta decyzja na temat wysokości dywidendy? Jaka jest strategia Zarządu w sprawie wypłat dywidendy w tym roku oraz kolejnych?
(brak odpowiedzi) 

2011-07-25 Poprzedni zarzad deklarował wzrost wartosci spólki dla inwestorów. Dzieje sie cos przeciwnego - od poczatku roku kurs Polnej stale spada. Czy jest mozliwe wczesniejsze niż 31.08 opublikowane raportu za I półrocze. Jeśli wyniki sa niezłe, to zapewne pomogłoby to kursowi i atmosferze wokól firmy.
(brak odpowiedzi) 

2010-12-29 Dlaczego Spółka nie chce odnieść się do licznych pytań zadanych bezpośrednio, bądź zadanych przez forum Pb.pl. Na czym wg. prezesa ma polegać komunikacja z rynkiem skoro ten ewidnenty brak informacji powoduje systematyczny spadek kursu akcji?
(brak odpowiedzi) 

2010-12-22 Co Spółka zamierza poczynić z pieniędzmi pozyskanymi z emisji i zatrzymanymi zyskami? Wiadomo ze trzymanie czystej gotówki przy względnie tanich aktywach na rynku to zwykle marnotrastwo. Otóż co Spółka może zrobić z zyskami, zatrzymana gotówką: 1. płacić dywidendę, czy jest to rozważane? 2. przeprowadzić skup własny akcji 3. spłacić dług, ale ten praktycznie nie występuje 4. rozwinąć organicznie biznes poprzez inwestycje w moce przerobowe 5. M&A czyli fuzje i przejęcia, ale też Spółka odstąpiła ostatnio od przejęcia. Wiec dopytuje jak spółka zamierza zrekompensować akcjonariuszom fakt poświecenia pieniędzy na ostatnia emisje i czas zmarnowany na inwestycje w jej akcje?
(brak odpowiedzi) 

2010-12-22 Dlaczego, mimo deklaracji prezesa Kozlovskiego, polityka informacyjna Polnej SA jest w dalszym ciągu żadna.Po rezygnacji z starań o przejęcie Chemaru podano jedynie suchy komunikat, bez jakiegokolwiek komentarza co w zamian, jakie są plany dalszej akwizycji i rozwoju firmy. Jako osoba, która nabyła akcje w nowej emisji ponad dwa lata temu, w najgorszym śnie nie przypuszczałem, że nie zostanie z nimi tak długo nic zrobione, a kurs spółki będzie dużo poniżej wartości księgowej.Dlatego pytam, jakie są powody lekceważenia przez zarząd drobnych akcjonariuszy nie dostarczając im informacji, czemu zarząd nie czyni nic, aby zwiększać wartość spółki dla akcjonariuszy (wszystkich, a nie tylko Jakubasa), co obiecała nowa ekipa na początku października.
(brak odpowiedzi) 

2010-12-16 Podobno spółka od czasu powołania nowego prezesa chce być bardziej otwarta dla drobnych akcjonariuszy. Czas zatem na pierwsze pytanie. Czy po powołaniu Prezesa spółka będzie robiła swoistą inwentaryzację wartości swoich aktywów i czy z tego tytułu można spodziewać się odpisów wartości?
(brak odpowiedzi) 

2009-07-27 Czy w wyniku kryzysu znaczaco spadły przychody spółki? Kiedy zostana wykorzystane środki z ostatniej emisji?Czy Polna nadal zamierza przeprowadzić restrykturyzację parku maszyn?
(brak odpowiedzi) 

2009-07-26 Spółka na walnym zmieniła cel emisji n amożliwość akwizycji w branży.Chciałby wiedzieć czy są prowadzone rozmowy z jakimś podmiotem ,a jeślitak to czy w tym roku można spodziewać sie przejęcia kogoś z branży??Za odpowiedż z góry dziekuje.
(brak odpowiedzi) 

2009-07-16 Czy POLNA ma już gotową listę spółek do przejęcia? Jeżeli tak, to kiedy nastąpi konkretna akwizycja?
(brak odpowiedzi) 

2009-05-25 Kiedy można spodziewać się zakończenia rozmów z ING dotyczących zamiany zobowiązań z tytułu opcji na trzyletni kredyt? Czy może to nastąpić przed WZW tj. 22 czerwca?
(brak odpowiedzi) 

2009-04-24 Od dłuższego czasu spółka praktycznie nie prowadzi relacji ze swoimi akcjonariuszami. Jedyne do czego się ogranicza zarząd, to przekazywanie raportów kwartalnych a i z tym jest problem. Zarząd poinformował, że publikację wyników za IQ 2009 przesunie na 15 maja (z 30 kwietnia), a za drugi kwartał w ogóle nie zostaną opublikowane! Dlaczego! Ze spółki nie płyną jakiekolwiek informacje, na podstawie których można i należy podejmować decyzje inwestycyjne. Czy spółka ma jakieś zamówienia? Czy zwalnia pracowników? Jak przebiegają rozmowy z ING na temat opcji walutowych?
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Tagi

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu