pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2010-05-19 Analizując sprawozdanie skonsolidowane Wojas S.A. zwróciłem szczególnie uwagę na znaczny wzrost kosztów ogólnego zarządu z 21,6 mln zł w 2008 do 39,1 mln zł, czyli niemal 81%, przy wzroście przychodów ze sprzedaży tylko o 9%. Proszę o informację, co było przyczyną tak dużego wzrostu tej pozycji kosztów.
Wzrost kosztów ogólnego zarządu związany był przede wszystkim z dynamicznym rozwojem własnej sieci handlowej. W 2009 roku Wojas otworzył 35 nowych sklepów (zamykając 6). Nowo otwierane sklepy osiągają próg rentowności na ogół po 6 - 12 miesiącach działalności. Dodatkowo umocnienie kursu euro spowodowało wzrost kosztów z tytułu najmu powierzchni w centrach handlowych. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu