pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2010-05-19 Analizując sprawozdanie skonsolidowane Wojas S.A. zwróciłem szczególnie uwagę na znaczny wzrost kosztów ogólnego zarządu z 21,6 mln zł w 2008 do 39,1 mln zł, czyli niemal 81%, przy wzroście przychodów ze sprzedaży tylko o 9%. Proszę o informację, co było przyczyną tak dużego wzrostu tej pozycji kosztów.
Wzrost kosztów ogólnego zarządu związany był przede wszystkim z dynamicznym rozwojem własnej sieci handlowej. W 2009 roku Wojas otworzył 35 nowych sklepów (zamykając 6). Nowo otwierane sklepy osiągają próg rentowności na ogół po 6 - 12 miesiącach działalności. Dodatkowo umocnienie kursu euro spowodowało wzrost kosztów z tytułu najmu powierzchni w centrach handlowych. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu