pb.pl

Pytania dotyczące spółki WSIP

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2010-12-09 Jaki jest status firny Wkra SA ul. Kolejowa 15/17 w Warszawie? Czy firma jest w upadłości? Jeśli nie, jak jest jej kondycja?
(brak odpowiedzi) 

2009-09-23 Dlaczego cena skupu akcji jest tak niska? Nie rozumiem wypowiedzi, że "zaoszczędzone" środki Społka przeznaczy na inne cele m.in. na akwizycje. Akcjonariusze wyraźnie zobowiazali Zarzad do przeznaczenia kwoty 44 mln zł na skup własnych akcji, a nie na inne cele.
(brak odpowiedzi) 

2009-05-12 Jakiś czas temu w jednym z wywiadów w TVN CNBC Zbigniew Jakubas powiedział że nie jest zwolennikiem roztrwaniania zysków np. w postaci dywidend lecz woli dalej reinwestować zyski ze spółek. Czy firma rozważa jakieś przejęcia w najbliższym czasie. Np. ppwk zaczyna porządkować swoją grupę i w przyszłości pozbyć sie branży kartograficznej (mapki,atlasy przewodniki itp).
Pan Jakubas jest jednym z największych akcjonariuszy spółki WSiP. Niewątpliwie rozwój spółki poprzez akwizycje lub dynamiczny wzrost organiczny jest najlepszą drogą do budowania wartości dla akcjonariuszy. Obecnie akcjonariusze zdecydowali na wypłatę nadwyżek finansowych w formie buy back. Jak będą konkretyzować się plany inwestycyjne (akwizycje i wzmacnianie pozycji lidera poprzez zwiększanie udziału w rynku w sposób organiczny) to Zarząd spółki będzie wnioskował na nie wypłacanie nadwyżek lecz ich ukierunkowywanie na inwestycje. Rozwój spółki WSiP jest ukierunkowany na budowę silnej pozycji na rynku wydawnictw edukacyjnych i profesjonalnych w tym akademickich. Rynek kartograficzny nie jest dla WSiP core business. 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu