AIB: w czerwcu 3 tys. elektronicznych przekazów do Polski

(Paweł Kubisiak)
19-07-2006, 20:15

Bank AIB, dzięki transferom pieniężnym dokonywanym przez imigrantów, największej liczby elektronicznych przekazów (łącznie 3 tys.) dokonał w czerwcu do Polski. Blisko co czwarty indywidualny przekaz online był w ub. miesiącu transferem na konto w Polsce.

Bank AIB, dzięki transferom pieniężnym dokonywanym przez imigrantów, największej liczby elektronicznych przekazów (łącznie 3 tys.) dokonał w czerwcu do Polski. Blisko co czwarty indywidualny przekaz online był w ub. miesiącu transferem na konto w Polsce.

Od początku kwietnia br. do końca czerwca bank dokonał ogółem 30 tys. tego rodzaju płatności, co oznacza wzrost ogólnej liczby jego zagranicznych przelewów o 30 proc.

W kwietniu i maju najwięcej przekazów trafiło do W. Brytanii, ale w już czerwcu W. Brytania zajęła drugie miejsce za Polską (17 proc. wobec 24 proc.). Dalsze miejsca to przelewy na konta w Niemczech, Francji i Hiszpanii. W czerwcu do Polski przekazano z Irlandii ok. 2 mln euro.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / AIB: w czerwcu 3 tys. elektronicznych przekazów do Polski