Air Berlin założy bazę w Stansted

(Marek Druś)
opublikowano: 04-11-2005, 11:22

Air Berlin planują utworzenie bazy w podlondyńskim Stansted. Niemieckie tanie linie chcą w ten sposób odebrać część rynku największym rywalom, liniom Ryanair i easyJet.

Air Berlin planują utworzenie bazy w podlondyńskim Stansted. Niemieckie tanie linie chcą w ten sposób odebrać część rynku największym rywalom, liniom Ryanair i easyJet.

- Nasi konkurenci rywalizują z nami na niemieckim rynku, z przyjemnością zatem będzie z nimi współzawodniczyć na rynku brytyjskim – powiedział Financial Times Deutschland prezes spółki Joachim Hunold.

Air Berlin lata już do Wielkiej Brytanii, ale port lotniczy Stansted był wykorzystywany jedynie do międzylądowań w połączeniach z Glasgow i Manchesterem. Uruchomienie bazy w Stansted nastąpi 16 grudnia.

Air Berlin dynamicznie się rozwija aby zaspokoić rosnący popyt. W tym roku linia planuje przewieźć 13,8 mln pasażerów. W ubiegłym miała ich 12 mln.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane