Air Canada apeluje do rządu o plan ułatwienia zasad podróży

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 07-05-2021, 18:28

Kanadyjska linia lotnicza wezwała rząd swojego kraju do opracowania planu ponownego otwarcia granic w miarę postępów programu szczepień.

Samolot linii lotniczej Air Canada
Samolot linii lotniczej Air Canada
Guy Barnea/Pixabay

“Zaczynając od ograniczenia kwarantanny i zastąpienia jej testami w stosownych przypadkach, Kanada może ponownie otworzyć granice i bezpiecznie złagodzić ograniczenia w podróżowaniu wraz z rozwojem programów szczepień” - powiedział dyrektor generalny Air Canada Michael Rousseau.

Od marca 2020 roku Kanada zakazała obywatelom wielu krajów wjazdu na swoje terytorium. Od niektórych wymaga z kolei odbycia dwutygodniowej kwarantanny hotelowej na własny koszt. Tak drastyczne środki sprawiły, że liczba podróżnych spadła niemal do zera. Średni ruch pasażerski na największych kanadyjskich lotniskach stanowił w 2020 roku zaledwie 8 proc. ruchu odnotowanego w 2019 roku.

“Istnieje stłumiony popyt na podróże służbowe i rekreacyjne. Rozmowy z klientami korporacyjnymi sugerują, że ożywienie rozpocznie się we wrześniu” - stwierdził szef Air Canada. Dyrektor ds. sprzedaży Lucie Guillemette dodała, że linie już odnotowują wzrost rezerwacji lotów w kierunku atrakcyjnych lokalizacji turystycznych, takich jak Karaiby i Floryda, na koniec 2021 roku i początek 2022 roku.

Rząd premiera Justina Trudeau na razie nie ujawnił żadnych szczegółów na temat tego, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Na konferencji prasowej w tym tygodniu wstępnie zasygnalizował jednak poparcie dla idei paszportów szczepionkowych.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało ok. 30 proc. Kanadyjczyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane