Air France-KLM mogą dalej pozyskiwać kapitał

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 19-04-2021, 13:24

Dyrektor naczelny linii Air France-KLM nie wykluczył kolejnych działań mających na celu pozyskanie dodatkowych kapitałów. Przewoźnik powoli zamyka sprzedaż akcji o wartości 1 mld EUR, informuje Reuters.

272447/Pixabay

Zdaniem Bena Smitha, francusko-holenderski przewoźnik ma wysoki poziom zadłużenia co ogranicza jego możliwości, dlatego rozważane są opcje związane z jego ograniczeniem.

Mamy duże zadłużenie, które wstrzymuje nasz bilans, więc być może trzeba będzie przyjrzeć się temu ponownie w dalszej części roku - stwierdził Smith.

Nowe akcje sprzedawane w cenie 4,84 EUR mogą przynieść spółce od 900 mln do 1,04 mld EUR, w zależności od wykonania dodatkowych opcji.

W wyniku podniesienia kapitału udział francuskiego rządu wzrośnie ponad dwukrotnie do prawie 30 proc. Tymczasem pakiet udziałów Holandii zmniejszy się do około 9,3 proc.

Zadłużenie przewoźnika szacowane jest na 10,4 mld EUR. Zakłada on, że dzięki programowi powszechnych szczepień uda się jej w bieżącym sezonie letnim utrzymać minimum 50 proc. zdolności przewozowych sprzed kryzysu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane