Air Slovakia zmienią się na modłę indyjską

(Paweł Kubisiak)
15-10-2006, 13:58

Indyjski biznesmen kupił słowackie linie lotnicze Air Slovakia i wprowadzi do nich indyjski klimat.

Indyjski biznesmen z brytyjskim paszportem, Harjinder Singh Sidhu kupił słowackie linie lotnicze Air Slovakia.

Jak wynika z wypowiedzi jego syna, Riqbala 'Rocky' Singha dla BBC, zatrudniające 60 osób słowackie linie mają zmienić się nie do poznania. A w przemianie zostaną wykorzystane indyjskie wzory, rodem ze stanu Pendżab.

Załoga ma pochodzić właśnie z Pendżabu, a catering i rozrywka na pokładzie samolotów będą zorganizowane w stylu indyjskim. Nowi właściciele linii mają w planach m.in. połączenia z Indiami.

Do obecnych trzech samolotów stanowiących flotę słowackiego przewoźnika, Singh zamierza dodać w przyszłym roku sześć kolejnych maszyn i znacząco zwiększyć liczbę połączeń. Indyjskie Air Slovakia będą latały przede wszystkim do Mediolanu, Bratysławy, Birminghamu, Kolonii i Londynu.

Linie Air Slovakia posiadają obecnie dwa Boeingi 757 i jednego Boeinga 737. Niewielkie linie założyli w 1993 roku słowaccy biznesmeni.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Air Slovakia zmienią się na modłę indyjską