Airbus A380 wyląduje dziś pierwszy raz na Heathrow

(Marek Druś)
opublikowano: 18-05-2006, 10:27

Airbus A380 wyląduje w czwartek po raz pierwszy na pasie najbardziej ruchliwego portu lotniczego Europy, Heathrow w Londynie. Dla największego na świecie samolotu pasażerskiego przygotowano tam specjalne stanowisko.

Airbus A380 wyląduje w czwartek po raz pierwszy na pasie najbardziej ruchliwego portu lotniczego Europy, Heathrow w Londynie. Dla największego na świecie samolotu pasażerskiego przygotowano tam specjalne stanowisko.

A380 poleci po raz pierwszy do Wielkiej Brytanii z Niemiec, gdzie był prezentowany na salonie lotniczym w Berlinie. W Londynie zostaną przeprowadzone próby przystosowania portu do potrzeb gigantycznej maszyny, która w podstawowym wariancie może przewieźć jednorazowo 555 pasażerów.

BAA, operator portu Heathrow, wyda 450 mln GBP (850 mln USD) na jego dostosowanie do obsługi A380 i innych równie wielkich samolotów, które mogą powstać w przyszłości. Prowadzone są prace nad wymianą nawierzchni pasów startowych, modernizacją systemu świateł sygnalizacyjnych oraz budową nowych dróg kołowania.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Airbus A380 wyląduje dziś pierwszy raz na Heathrow