Airbus liczy na Polskę

MIR
opublikowano: 06-06-2008, 00:00

Lotniczy koncern uważa, że w ciągu 20 lat polska flota zwiększy się ponaddwukrotnie.

Lotniczy koncern uważa, że w ciągu 20 lat polska flota zwiększy się ponaddwukrotnie.

Airbus, europejski producent samolotów, prognozuje, że w najbliższych 20 latach Europa Środkowa będzie potrzebowała 460 samolotów. Ich wartość szacuje na 32 mld USD.

Dostawy zdominują samoloty wąskokadłubowe, ale wzrośnie również rynek szerokokadłubowych. Pojawią się także możliwości wymiany samolotów, ponieważ 90 proc. z eksploatowanych 213 zastąpią ekologiczne modele.

Według prognoz koncernu, ruch lotniczy w Europie Środkowej będzie się rozwi-jał w tempie 6,7 proc., podczas gdy w reszcie świata — 4,9 proc. Polska jest więc dla Airbusa kluczowym klientem regionu. Koncern liczy na zakupy WizzAira czy PLL LOT. Ich zdaniem, w ciągu 20 lat flota samolotów pasażerskich na polskim rynku zwiększy się ponaddwukrotnie, dochodząc do 51 sztuk, a do obsługi rynku Polska będzie potrzebowała dodatkowo 42 samolotów wartych 4 mld USD.

Koncern jest obecny w Polsce od 11 lat. Do końca 2008 r. zamierza osiągnąć w naszym kraju 14 mln USD rocznych obrotów. Inwestycje i zakupy latach 2005-15 r. szacuje na 143 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu