Czytasz dzięki

Airbus liczy na zielone światło dla projektu A350 w październiku

(Marek Druś)
opublikowano: 23-09-2005, 14:29

Airbus jest przekonany, że otrzyma wsparcie finansowe od rządów państw europejskich na realizację projektu samolotu A350 mimo protestów strony amerykańskiej. Spółka liczy na pomoc sięgającą jednej trzeciej wartości całego projektu, którą szacuje się na 4,35 mld EUR.

Airbus jest przekonany, że otrzyma wsparcie finansowe od rządów państw europejskich na realizację projektu samolotu A350 mimo protestów strony amerykańskiej. Spółka liczy na pomoc sięgającą jednej trzeciej wartości całego projektu, którą szacuje się na 4,35 mld EUR.

Prezes Gustav Humbert powiedział, że oczekuje decyzji w sprawie rozpoczęcia realizacji projektu już w pierwszej połowie października. Podkreślił, że kwestia wsparcia finansowego nie polega na słabości kondycji Airbusa, ani bieżących potrzeb spółki. Chodzi o zrównanie warunków konkurencji. Humbert stwierdził, że Boeing korzysta przy realizacji projektu samolotu 787 Dreamliner z pomocy państwowej udzielanej przez USA i Japonię, a także inne państwa. Nie może być zatem takiej sytuacji, że jest on hojnie subsydiowany, a jego największy rywal, Airbus, nie będzie korzystał z pomocy.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane