Airbus prawdopodobnie zrealizował główny cel produkcyjny

opublikowano: 08-01-2019, 15:48

Airbus – według wstępnych szacunków – zdołał przebić główny cel przemysłowy opiewający na 800 dostaw samolotów w 2018 r. Stało się to możliwe dzięki rekordowi odnotowanemu w grudniu zeszłego roku, donosi Reuters powołując się na osoby związane z tematem.

Ostateczna liczba jest uzależniona od bieżących kontroli audytu. Według nieprzetworzonych danych operacyjnych firmie udało się jednak przebić próg 800 maszyn. 

Wszystko wskazuje na to, że zarówno Airbus, jak i amerykański Boeing są gotowi ogłosić wyższą liczbę dostarczonych samolotów, po tym, jak pod koniec roku podjęły próbę pozyskania nowych firm i wobec obaw związanych z pogorszeniem koniunktury w sektorze lotniczym.

Tak zwany stosunek liczby zamówień do ostatecznych rachunków jest wskaźnikiem siły przyszłego biznesu, a także zależy od zweryfikowanych danych przez biegłych rewidentów.

Nieoficjalne dostawy Airbusa ustanowić mają europejski rekord odnotowując 9-proc. wzrost względem 2017 r.

Wstępnie Airbus zakładał, że opublikuje całoroczne dane w najbliższy piątek, ale może przyspieszyć ich upublicznienie.

Z kolei Boeing ma przedstawić swoje dane we wtorek i oczekuje się, że pozostanie największym producentem samolotów na świecie po raz siódmy z rzędu, po zrealizowaniu 810-815 dostaw komercyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu