Airbus przejmuje kontrolę nad programem odrzutowców Bombardiera

opublikowano: 17-10-2017, 06:53
aktualizacja: 17-10-2017, 06:54

Airbus przejmuje większościowe udziały w programie dużych odrzutowców pasażerskich Bombardiera, które wcześniej stały się powodem konfliktu kanadyjskiej spółki z Boeingiem.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Airbus praktycznie za darmo przejmie większość udziałów w programie odrzutowców pasażerskich C Series. Sprzedaż tych samolotów amerykańskiemu Delta Air Lines stała się powodem skargi Boeigna, który twierdził, że transakcja została zawarta po „absurdalnie” niskiej cenie, która miała być jedynym powodem wyboru oferty kanadyjskiej spółki. W reakcji na skargę administracja Donalda Trumpa nałożyła niedawno 300 proc. podatku importowego na samoloty C Series Bombardiera. Przejęcie przez Airbusa programu oznacza, że będzie mógł obejść cło dodając kolejną linię montażową tych samolotów w swojej fabryce w Mobile w stanie Alabama. Niektórzy eksperci uważają jednak, że przeniesienie produkcji do USA może nie wystarczyć do uniknięcia cła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu