Airbus rozmawia o sprzedaży A380 jednej z amerykańskich linii

07-05-2004, 11:29

Airbus negocjuje z jedną z amerykańskich linii lotniczych ewentualny kontrakt na dostawę samolotu pasażerskiego A380, ujawnił w piątek prezes Noel Forgeard. Powiedział również, iż jest wielce prawdopodobne, że takie maszyny kupi jeden z japońskich przewoźników.

Airbus ma już zamówienia na A380, największy samolot pasażerski świata, od linii lotniczych z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Żaden z amerykańskich przewoźników nie zdecydował się dotąd na kupno tej maszyny. Forgeard powiedział, że Aibrus rozmawia o sprzedaż A380 z czterema przewoźnikami azjatyckimi, w tym jednym chińskim. Jego zdaniem, na kupno tej maszyny mogą zdecydować się przede wszystkim te japońskie linie, które latają z portu lotniczego Narita. Będzie to bowiem docelowe lotnisko dla A380 europejskich przewoźników latających do Japonii.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Airbus rozmawia o sprzedaży A380 jednej z amerykańskich linii