Airbus zwiększy produkcję w amerykańskim zakładzie

opublikowano: 09-01-2020, 20:27

Największy paneuropejski producent samolotów, koncern Airbus zapowiedział zwiększenie produkcji maszyn z rodziny A320 pochodzących z zakładu w Mobile w amerykańskim stanie Alabama, donosi Reuters.

Produkcja ma wzrosnąć do siedmiu sztuk miesięcznie do początku 2021 r., co skutkować ma stworzeniem 275 dodatkowych miejsc pracy.

airbus a320
Zobacz więcej

airbus a320 Bloomberg

Airbus produkuje obecnie w tej fabryce prawie sześć odrzutowców miesięcznie i spodziewa się, że osiągnie ten poziom w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Samoloty montowane w amerykańskim zakładzie i dostarczone dla amerykańskich linii lotniczych są obecnie zwolnione z 10 proc. ceł.

Airbus wcześniej deklarował, że przewiduje wzrost mocy produkcyjnych do  ośmiu samolotów miesięcznie w Mobile, gdzie zaczął montować samoloty z części wysyłanych z Europy w 2015 r. Koncern potwierdził, że ma na celu zwiększenie ogólnej produkcji rodziny A320 do 63 sztuk  miesięcznie w 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy