AJPI ma plan

GRA
28-04-2009, 00:00

Upadająca spółka zależna Beef-Sanu ma dla wierzycieli propozycję: małych spłaci, dużym zaproponuje konwersję długu na akcje.

Upadająca spółka zależna Beef-Sanu ma dla wierzycieli propozycję: małych spłaci, dużym zaproponuje konwersję długu na akcje.

Nawet 12 proc. traciły wczoraj akcje Beef-Sanu. To pokłosie informacji dotyczących zależnego AJPI, które złożyło w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu. Jakie porozumienie proponuje?

"Zarząd spółki chce, aby wszyscy wierzyciele otrzymali należności w całości. Ideą jest dokonanie podziału wierzycieli na dwie grupy: posiadających należności do 50 tys. zł oraz powyżej tej kwoty. Pierwszą grup spółka zamierza zaspokoić w ciągu roku od zawarcia układu, zaś drugą poprzez konwersje na udziały w AJPI" — podał zarząd w liście do wierzycieli.

Zdaniem zarządu, takie rozwiązanie pozwoli AJPI spłacić w zobowiązania, które szacuje się na około 30 mln zł. Alternatywa, czyli upadłość likwidacyjna, nie da takiej gwarancji.

"Majątek spółki, który jest znaczny, w przypadku jej likwidacji będzie podlegał przecenie" — argumentuje zarząd.

Grupa AJPI ma w portfelu kilka nieruchomości. Niektóre z nich zostały objęte hipotekami. Zarząd zapewnia, że sytuacja jest Beef-Sanu jest bezpieczna. Po pierwsze — w bilansie AJPI jest wycenione "na zero", a po drugie — spółka matka nie poręczała kredytów AJPI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / AJPI ma plan