AJPI ma plan dla wierzycieli

GRA
opublikowano: 28-04-2009, 07:20

Upadająca spółka zależna Beef-Sanu ma dla wierzycieli propozycję: małych spłaci, dużym zaproponuje konwersję długu na  akcje.

Nawet XX proc. traciły wczoraj akcje Beef-Sanu. To pokłosie piątkowych informacji dotyczących zależnego AJPI, które złożyło w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu. Jakie porozumienie firma proponuje?

„Zarząd spółki chce, aby wszyscy wierzyciele otrzymali należności w całości. Ideą jest dokonanie podziału wierzycieli na dwie grupy: posiadających należności do 50 tys. zł oraz powyżej tej kwoty. Pierwszą z grup spółka zamierza zaspokoić w ciągu roku od zawarcia układu, zaś drugą poprzez konwersje ich wierzytelności na udziały w AJPI” – podał zarząd w specjalnym liście rozesłanym do wierzycieli.

Zdaniem zarządu, takie rozwiązanie pozwoli AJPI spłacić w całości zobowiązania, które szacuje się na około 30 mln zł. Alternatywa, czyli upadłość likwidacyjna, nie da takiej gwarancji.

„Majątek spółki, który jest znaczny, w przypadku jej likwidacji spółki będzie podlegał przecenie” – argumentuje zarząd.

Grupa AJPI, w której skład wchodzą zakłady Mysław i Abakus, ma w portfelu kilka nieruchomości. W piątek Beef-San poinformował jednak, że niektóre z nich zostały objęte hipotekami na rzecz ING BSK i Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Zarząd Beef-Sanu zapewnia jednak, że jego sytuacja jest stabilna. Po pierwsze – w bilansie AJPI jest wycenione „na zero”, a po drugie - spółka matka nie poręczała żadnych kredytów AJPI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / AJPI ma plan dla wierzycieli