Akademia Euro szkoli MSP

DI, PAP
opublikowano: 25-04-2012, 00:00

Dobiegają końca szkolenia Akademii Euro. Nowe kompetencje zyska 2,5 tys. osób — w tym pracowników małych firm.

Ponad pół tysiąca osób, przedstawicieli m.in. branży transportowej i hotelowej, przeszkoli w Wielkopolsce Akademia Euro przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. Uczestnicy biorą udział w zajęciach z różnic kulturowych i uczą się języka angielskiego. Akademia funkcjonuje od czerwca. Bezpłatne szkolenia kierowane są do kadry zarządzającej i pracowników mikro-, małych, średnich i dużychfirm, zatrudnionych na umowę o pracę w branżach związanych z obsługą ruchu turystycznego. Akademia docelowo do maja chce przeszkolić w całej Polsce ok. 2,5 tysiąca osób różnych zawodów, głównie tych, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z zagranicznymi turystami. Zajęcia prowadzone są w regionach: wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim i pomorskim. Największą grupę zawodową spośród wszystkich uczestników stanowią pracownicy branży transportu kolejowego, miejskiego i prywatnego — kierowcy autobusów, taksówek, konduktorzy, kierownicy pociągów czy kasjerzy. Są też przedstawiciele sektora usługowego,handlowego, hotelowego i gastronomicznego.

— Zainteresowanie było bardzo duże. Szkolenia już się kończą (trwają do maja), jednak nie wykluczamy możliwości przeszkolenia dodatkowych osób, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zawsze warto się z nami skontaktować i zapytać — mówi Milena Fibikowska, regionalny koordynator Akademii Euro z Wielkopolski. Uczestnicy szkoleni są w zakresie nauki języka angielskiego na różnych poziomach. Poznają również największe atrakcje swojego regionu, uczą się profesjonalnej obsługi klienta oraz biorą udział w zajęciach z różnic międzykulturowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane