Akademia pomoże firmom

DI, PAP
opublikowano: 09-03-2012, 00:00

INNOWACJE

Bielska Akademia Techniczno -Humanistyczna wybuduje dwa laboratoria, które będą wspierały lokalne firmy w dostępie do wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Ma to ułatwiać unowocześnianie produkcji i wdrażanie innowacji — poinformowałrektor uczelni prof. Ryszard Barcik. Pełnomocnik rektora do spraw funduszy unijnych Joanna Kurowska-Pysz powiedziała, że, przez pięć lat wyniki badań prowadzonych w laboratoriach będą nieodpłatnie upowszechniane wśród wszystkich zainteresowanych firm.

— Mamy nadzieję, że stanie się to zachętą dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie tych mniejszych, do nawiązania współpracy z laboratoriami Centrum Innowacji i Transferu Technologii Akademii.

Zależy nam zwłaszcza na firmach, które stawiają pierwsze kroki w dziedzinie wykorzystania usług badawczo-rozwojowych dla potrzeb poprawy konkurencyjności i unowocześnienia procesów technologicznych — wyjaśniła pełnomocnik rektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane