Akcelerator z Doliny Krzemowej już w Polsce

  • Marta Bellon
opublikowano: 13-11-2012, 00:00

Osoby, które myślą o własnym biznesie, będą mogły wziąć udział w dedykowanym specjalnie dla nich programie edukacyjnym.

Founder Institute — akcelerator biznesu z San Francisco uruchamia w Warszawie lokalną edycję programu edukacyjnego dla przyszłych przedsiębiorców z branży technologicznej. Instytut z siedzibą w Dolinie Krzemowej działa obecnie w 27 krajach i do tej pory pomógł utworzyć ponad 650 firm technologicznych.

Program edukacyjny — Founder Institute Warsaw potrwa cztery miesiące. Spotkania będą odbywać się co tydzień w każdy poniedziałek, w godzinach wczesnowieczornych. Rekrutacja rusza 26 listopada. Program adresowany jest do osób zainteresowanych uruchomieniem biznesu w szeroko rozumianej branży technologicznej (m.in. oprogramowanie, media cyfrowe, biotechnologia, odnawialne źródła energii, e-commerce, marketing, elektronika użytkowa).

Może skorzystać z niego każda osoba, która chce utworzyć start-up niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania pomysłu biznesowego. Instytut uruchamia takie programy zazwyczaj dwa razy w roku. Polska jest w fazie testowej, w ramach pierwszej rekrutacji w projekcie będzie mogło wziąć udział co najmniej 30 osób. Gdy przedsięwzięcie się powiedzie, w przyszłym roku wystartuje kolejny nabór.

— Wszystkie kraje, w których działa Founder Institute, mają ten sam program edukacyjny— uczestnicy zdobywają wiedzę m.in. z zakresu prawa, wystąpień publicznych czy budowania świadomości marki. Mentorami, którzy uczestniczą w spotkaniach z przedsiębiorcami, są prezesi firm, którzy sami borykają się z różnegorodzaju problemami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej i dzielą się swoimi doświadczeniami — mówi Anita Kijanka z Founder Institute. Program adresowany jest zarówno do osób, które już realizują swoje projekty biznesowe, jak i tych, którzy są jeszcze w fazie planowania.

— Jeśli pracujesz w korporacji i masz pomysł na biznes technologiczny, ale nie możesz sobie pozwolić na rezygnację z etatu do czasu utworzenia firmy i pozyskania finansowania, to ten program jest właśnie dla ciebie — zachęca Agnieszka Oleszczuk-Widawska z Founder Institute Warsaw.

Wkrótce instytut zorganizuje w Warszawie serię spotkań informacyjno-szkoleniowych pod szyldem Startup Ideation Bootcamp, pierwsze z nich odbędzie się 26 listopada. Tego dnia ogłoszone zostaną nazwiska mentorów, pod okiem których uczestnicy będą zdobywać wiedzę i pracować nad swoimi pomysłami, oraz koszt uczestnictwa w programie.

Kolejne spotkania zaplanowane są na 10 i 17 grudnia. W przyszłości Founder Institute planuje zorganizować też cykl spotkań matchmakingowych, na których przyszli przedsiębiorcy będą mieli szansę zaprezentowania swoich pomysłów na biznes i pozyskania inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu