Akcja inwestor

DI
opublikowano: 18-12-2009, 00:00

Pytanie do zarządu Drozapolu:

Nie podoba mi się, że Drozapol chce sprzedawać nieruchomości. Rok temu placówek było jeszcze 18, teraz zaledwie siedem. I zapewne będzie jeszcze mniej. Czy Drozapolowi grozi bankructwo? Proszę o rzetelną odpowiedź.

Inwestor (nazwisko do wiadomości redakcji)

Takie pytania zadają firmie Drozapol internauci, których przyciągnęła organizowana przez nas "Akcja Inwestor".

Odpowiedź spółki: Nieporozumieniem jest domniemanie, że ograniczając liczbę placówek handlowych, sprzedaliśmy nieruchomości. Przeprowadzając restrukturyzację, uznaliśmy, że konieczne jest zracjonalizowanie sieci handlowej pod kątem jej efektywności. […] Jeżeli chodzi o drugą część pytania, to:

— Drozapol-Profil utrzymuje płynność finansową, terminowo spłaca zobowiązania, w tym wobec banków, o czym informujemy w raportach. Utrata płynności finansowej jest w praktyce najczęściej spotykaną przyczyną upadłości firm.

— Poziom zobowiązań od końca 2008 roku zmniejszył się ze 122,2 mln zł do 56,4 mln zł, a więc o 54 proc.

— Z bilansu na koniec III kwartału wynika, że spółka ma kapitał własny w wysokości 81,5 mln zł, co w pełni pokrywa wszystkie zobowiązania.

— Na spłatę wszystkich zobowiązań i to w 124 proc. wystarcza już samo zbycie zapasów i ściągnięcie należności (ubezpieczonych), a pozostają jeszcze aktywa trwałe, których wartość to ponad 54 mln zł.

Z powyższego wynika, że pomimo trudnego okresu w działalności, spółka nie jest zagrożona upadłością.

Grzegorz Dołkowski, wiceprezes spółki

cała odpowiedź na stronie spółki w serwisie notowania.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu