Czytasz dzięki

Akcja inwestor

DI
opublikowano: 26-05-2010, 00:00

W jakim celu spółka Perfekt, kontrolowana przez głównych akcjonariuszy, sprzedała 5 mln akcji po 20 groszy? Kurs SSI był wówczas dużo wyższy. Czy Pan Gawrol (główny akcjonariusz SSI) brał pod uwagę ryzyko, że akcje te trafią do sprzedaży na sesjach zwykłych, co spowoduje znaczące obniżenie kapitalizacji spółki? Czy Pan Gawrol wycenia swoje akcje na 20 groszy i czy nadal zamierza zmniejszać zaangażowanie w spółce?

Odpowiedź spółki: Głównym celem było pozyskanie inwestora w celu nawiązania bliższej współpracy z firmami budowlanymi w Polsce oraz w innych krajach UE. Zbycie walorów SSI po kilku dniach od transakcji było dość zaskakującym posunięciem ze strony byłego partnera, gdyż nie zaistniały okoliczności, które mogłoby usprawiedliwić takie działanie. Spółka Public Image Advisors jednoznacznie przed inwestycją deklarowała chęć długoterminowego inwestowania w akcje SSI. Zbycie całego posiadanego pakietu po kilku dniach świadczy o braku elementarnego pojęcia spółki Public Image Advisors o inwestycjach długoterminowych. Ryzyko jak najbardziej było brane pod uwagę, ale ono zawsze istnieje przy tego typu transakcjach. Nie jest bezpośrednio pewne, że akurat ta transakcja miała wpływ na decyzje inwestorów. Pan Garwol nie planuje na tym etapie zmniejszania zaangażowania w akcje SSI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane