Akcja inwestor

DI
opublikowano: 15-07-2010, 00:00

Co robi zarząd, aby poprawić płynność akcji i dlaczego są one tak tanio wyceniane przez rynek?

Piotr, Takie pytania zadają firmie Pragma Inkaso internauci, których przyciągnęła organizowana przez nas "Akcja Inwestor".

Odpowiedź spółki: Sprawa płynności i niskiej ceny akcji ściśle się ze sobą wiążą. Mimo pojawiania się chętnych na zakup akcji większość posiadaczy uznaje, że kurs nie oddaje realnej wartości i nie ma zamiaru ich sprzedawać. Spółka zgodnie z zaleceniami GPW jest uczestnikiem Programu Wspierania Płynności. Zgodnie z przyjętą deklaracją, spółka realizuje wszystkie wskazane narzędzia, m.in. umowę z animatorem. Dla zachowania odpowiedniej jakości komunikacji spółka dostosowała serwis relacji inwestorskich do modelowego serwisu RI oraz aktywnie korzysta z sekcji relacji inwestorskich na www.gpwinfostrefa.pl. Niestety, niska płynność wynika także z czynników strukturalnych wskazanych w prospekcie emisyjnym, a mianowicie spółka jest stosunkowo małym podmiotem, akcjonariat nie jest rozproszony, a podmiot posiadający pakiet kontrolny traktuje go długoterminowo. Oczywiście można zintensyfikować działania PR’owe — jest to jednak działanie, które — wobec wyżej wymienionych zjawisk — przynieść może efekt jednorazowy i krótkotrwały lub żaden. Spółka publikuje wyniki zgodnie z przepisami i mamy nadzieję, że prowadzony program inwestycyjny doprowadzi do długotrwałego wzrostu jej wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy