Akcja wysyłania używanych chińskich produktów do Chin

IAR
opublikowano: 29-03-2008, 18:50

Polacy, którzy chcą zamanifestować swoją solidarność z Tybetem, wysyłają do Chin używane chińskie produkty.

Kilkadziesiąt osób - sympatyków internetowego forum publicystów Salon 24 - wysłało z warszawskiej Poczty Głównej koszulki i inne części garderoby, oraz plastikowe zabawki i urządzenia.

Pomysłodawca akcji, bloger piszący jako "Parakalein" jest przekonany, że koszulka - a nie jakikolwiek inny przedmiot - najlepiej wyrazi protest wobec reżimowej polityki Chin.

W jego ocenie koszulka jest symbolem masowej produkcji, z której dochód jest przeznaczony na utrzymywanie reżimu uciskającego i terroryzującego ludność Tybetu. Dlatego - jak powiedział - trudno zrozumieć powierzenie Chinom organizacji Igrzysk Olimpijskich, bo są one symbolem pokoju.

Wśród osób wysyłających chińskie produkty do Chin był publicysta Igor Janke, który przyniósł plastikowy samochód policyjny i mysz komputerową. Według niego głośny sprzeciw wobec polityki Chin przynosi konkretne efekty - na przykład prezes polskiego komitetu olimpijskiego wycofał się z zapowiedzi wyciągania konsekwencji wobec sportowców, którzy będą protestować w czasie Igrzysk.

Przesyłki z chińskimi produktami można adresować do chińskiej ambasady w Warszawie i prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie. Informacje, w tym adresy, można znaleźć na niezależnym forum publicystów Salon.24.pl oraz na portalu RatujTybet.org.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Akcja wysyłania używanych chińskich produktów do Chin