Akcje Altusa drożeją po decyzji sądu

opublikowano: 27-11-2018, 11:08

Notowania Altus TFI idą wyraźnie w górę po decyzji sądu, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie przedłużył aresztu dla twórcy towarzystwa - Piotra Osieckiego.

Decyzja została wydana wczoraj po sesji. Sąd uznał, że poręczenie w wysokości 108 mln zł wystarczy, by zapewnić, że były prezes Altusa nie ucieknie z kraju i nie będzie mataczył w śledztwie. 

Prokuratura nie zgadza się z decyzją i dziś rano odmówiła wpuszczenia do budynku prawników Osieckiego, argumentując, że złożyła zażalenia. 

Piotr Osiecki ma opuścić areszt 29 listopada o 6 rano.

Twórca Altus TFI od trzech miesięcy przebywa w areszcie po tym, jak prokuratura zarzuciła mu że „wyrządził szkodę wielkich rozmiarów spółce GetBack”. Zdaniem śledczych przy sprzedaży EGB Investments do GetBacku doszło do zmowy Konrada K., aresztowanego byłego prezesa GetBacku i Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altus TFI,  w wyniku której windykacyjna spółka miała za zawyżoną cenę kupić spółkę kontrolowaną przez TFI. Zdaniem śledczych, wycena podmiotu została zawyżona co najmniej o 160 mln z

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu