Akcje amerykańskich banków drożeją dzięki chaosowi w Iowa

opublikowano: 04-02-2020, 14:18

W handlu przedsesyjnym drożeją akcje amerykańskich banków. Inwestorzy uznali opóźnienie ogłoszenia wyników prawyborów prezydenckich Partii Demokratycznej w Iowa za sygnał rosnącej szansy reelekcji prezydenta Donalda Trumpa.

Akcje JPMorgan Chase & Co. drożeją o 1,4 proc., Bank of America o 1,6 proc., Citigroup o 1,6 proc. Równie dużym popytem cieszą się papiery Morgan Stanley i Goldman Sachs Group.

fot. Bloomberg

Partia Demokratyczna ogłosiła, że z powodu problemów technicznych z opóźnieniem ogłosi wyniki poniedziałkowych prawyborów prezydenckich w Iowa. Konkretnie chodzi o nieścisłości w zgłoszonych lokalnych rezultatach.

- Jedynym wyraźnym zwycięzcą zeszłej nocy był prezydent Donald Trump – ocenił Isaac Boltansky z Compass Point. - Zestawienie chaosu w Iowa i prezydenta wygłaszającego orędzie o stanie Unii jest dla Demokratów katastrofalne – dodał.

Chris Krueger z Cowen również uważa, że jedynymi zwycięzcami w Iowa byli ci, „którzy nie uczestniczyli w rywalizacji: Trump i Bloomberg”. Przywołał sarkastyczny wpis prezydenta na Twitterze, w którym pytał: „Chcecie mieć wpływ na gospodarkę, a nie umiecie przeprowadzić wyborów?”. 

Adam Cole, strateg walutowy RBC zwrócił uwagę, że prawdopodobieństwo wygranej kandydata Demokratów jest w trendzie malejącym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane