Akcje ATM ciągle w górę

Robert Kurowski
11-04-2005, 00:00

ATM jest jedną z mniejszych firm informatycznych notowanych na GPW, ale wyróżnia ją zachowanie kursu. Od grudnia po wybiciu ponad 23 zł wycena rynkowa spółki szybko wzrosła — o ponad 55 proc. Uzasadnieniem jest wysoka dochodowość działalności oraz zamiar zwiększe- nia zaangażowania w kapitale przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Kurs utrzymuje się od kilku miesięcy w trendzie wzrostowym, który dotychczas był linią skutecznej obrony. Obecna korekta doprowadziła cenę tylko do około 34 zł, w związku z czym nie występuje na razie ryzyko zakończenia tendencji głównej. Mimo to należy zwrócić uwagę na negatywną dywergencję RSI w momencie poprzedniego ataku na maksimum powyżej 36 zł. Może to być sygnał, że krótkoterminowo potencjał wzrostu został wyczerpany, a obecnie kurs podlegać będzie w większym stopniu presji podażowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje ATM ciągle w górę