Akcje banków parzyły inwestorów w ręce

Marek Druś
14-03-2007, 00:00

Na europejskich rynkach akcji dominowały spadki. Najwięcej traciły wskaźniki bankowe i spółek finansowych. Rosną obawy, że sytuacja finansowa amerykańskich konsumentów pogarsza się. Accredited Home Lenders, który pożycza pieniądze osobom o małej zdolności kredytowej, poinformował, że będzie się starał o umorzenie długów i nowy kapitał w związku z kiepskim stanem bilansu. W Europie spadły notowania banków obecnych na amerykańskim rynku. W dół poszedł kurs Royal Bank of Scotland, dla którego jest on najważniejszy po Wielkiej Brytanii. Taniał Barclays, który połowę przychodów osiąga w USA.

Sesje w Ameryce też zaczęły się spadkami. Kurs Accredited Home Lenders spadał na początku nawet o 50 proc. Taniały banki, m.in. Citigroup. Mocno drożały za to akcje Goldman Sachs, bo zysk kwartalny banku inwestycyjnego wzrósł o 29 proc. Taniały akcje Google, bo Viacom żąda 1 mld USD odszkodowania za naruszenie praw autorskich od YouTube.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Akcje banków parzyły inwestorów w ręce