Akcje banków znów parzą ręce inwestorów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-01-2008, 00:00

Tydzień na zachodnich giełdach rozpoczął się od przeceny. To wynik nieudanych piątkowych notowań w USA i porannych mocnych spadków w Azji. Inwestorzy uznali, że spowolnienie gospodarcze jest coraz bardziej realne. Nie tylko w USA, lecz także w pozostałych czołowych gospodarkach świata. W poniedziałek zaczęto spekulować o recesji w Japonii i W. Brytanii.

Podaż zdominowała handel walorami przedstawicieli sektora finansowego. Spadały akcje Aegona, drugiego pod względem wielkości ubezpieczyciela w Holandii, oraz innych gigantów — BNP i Barclays. Przecenie poddały się papiery Nokii. Analitycy Morgan Stanley obniżyli prognozę ceny docelowej dla walorów największego na świecie producenta telefonów komórkowych z 30 do 27 EUR. Decyzję argumentują spodziewanym spadkiem koniunktury. Kolejny nieudany dzień przeżyli akcjonariusze Societe Generale, francuskiego banku, który stał się bohaterem oszustwa stulecia. Citigroup zaleca sprzedaż walorów instytucji, która przez jednego z maklerów straciła blisko 5 mld EUR.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane