Akcje Deutsche Banku nurkują na wieść o możliwej fuzji

opublikowano: 31-01-2019, 11:47

Akcje Deutsche Banku taniały w czwartek rano o ponad 3 proc. w związku z doniesieniami o potencjalnej fuzji z Commerzbankiem, informuje Bloomberg.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Do połączenia niemieckich gigantów bankowości miałoby dojść jeszcze w pierwszej połowie 2019 r. Według informacji Bloomberga, negocjacjami zajmuje się rząd Niemiec, a do połączenia ma dojść, jeśli restrukturyzacja banku nie spełni oczekiwań.

Choć niemiecki rząd nie wydał oficjalnego oświadczenia odnośnie potencjalnej fuzji, to minister finansów Peter Altmaier powiedział, że jest skłonny udzielić “politycznego wsparcia” Deutsche Bankowi na drodze do odbudowy.

Pytany o doniesienia o potencjalnej fuzji z Commerzbankiem, minister powiedział jedynie, że w interesie rządu jest silny Deutsche Bank.

- (Fuzja) jest czymś, o czym muszą przede wszystkim zadecydować same banki. Jesteśmy gospodarką rynkową i szanujemy decyzje podejmowane przez banki i ogólnie przez firmy – powiedział Altmaier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy