Akcje Deutsche Banku nurkują na wieść o możliwej fuzji

opublikowano: 31-01-2019, 11:47

Akcje Deutsche Banku taniały w czwartek rano o ponad 3 proc. w związku z doniesieniami o potencjalnej fuzji z Commerzbankiem, informuje Bloomberg.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Do połączenia niemieckich gigantów bankowości miałoby dojść jeszcze w pierwszej połowie 2019 r. Według informacji Bloomberga, negocjacjami zajmuje się rząd Niemiec, a do połączenia ma dojść, jeśli restrukturyzacja banku nie spełni oczekiwań.

Choć niemiecki rząd nie wydał oficjalnego oświadczenia odnośnie potencjalnej fuzji, to minister finansów Peter Altmaier powiedział, że jest skłonny udzielić “politycznego wsparcia” Deutsche Bankowi na drodze do odbudowy.

Pytany o doniesienia o potencjalnej fuzji z Commerzbankiem, minister powiedział jedynie, że w interesie rządu jest silny Deutsche Bank.

- (Fuzja) jest czymś, o czym muszą przede wszystkim zadecydować same banki. Jesteśmy gospodarką rynkową i szanujemy decyzje podejmowane przez banki i ogólnie przez firmy – powiedział Altmaier.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy