Akcje drożały dzięki nadziei na koniec wojny handlowej

opublikowano: 03-04-2019, 22:09

Dow Jones i S&P500 wzrosły o 0,2 proc. Nasdaq, na którym pojawił się w środę "złoty krzyż", zyskał 0,6 proc. Wszystkie trzy indeksy są już blisko rekordów wszech czasów.

Sygnały sugerujące zbliżający się sukces negocjacji handlowych USA i Chin wywołały na amerykańskich rynkach wzrost optymizmu i popytu na aktywa o większym ryzyku. Drożały akcje, taniały obligacje i złoto, słabł dolar. Inwestorzy zdecydowali się nie przejmować słabym odczytem indeksu aktywności sektora usług oraz niższą niż oczekiwano liczbą miejsc pracy stworzonych przez sektor prywatny, co mogło niepokoić przed piątkowym raportem z całego rynku pracy. W pierwszej części sesji S&P500 doszedł do tegorocznego maksimum, ale od tego momentu pojawili się sprzedający i wartość indeksów spadała. Na niespełna godzinę przed końcem sesji, kiedy wydawało się, że sesja zakończy się spadkiem, pojawił się popyt, dzięki któremu jej finał był pozytywny.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
ARC

Na zamknięciu spadały wskaźniki 6 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej taniały spółki energii (-1,0 proc.), dóbr codziennego użytku (-0,6 proc.) i przemysłowe (-0,3 proc.). Największy popyt było widać w segmentach dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,7 proc.), IT (0,8 proc.) i materiałowym (1,3 proc.). Na zamknięciu drożało 60 proc. spółek z S&P500. Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones zdrożało 18. Najmocniej rosły kursy DowDuPont (2,3 proc.), Home Depot (2,1 proc.) i Intela (1,8 proc.). Najmocniej taniały akcje Coca-Coli (-1,0 proc.), Walgreens Boots Alliance (-1,3 proc.) i Boeinga (-1,6 proc.).
   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane