Akcje drożały po dobrych wieściach z USA i Chin

Marek Druś
02-07-2009, 00:00

Trzeci kwartał w Europie rozpoczął się od wzrostów. Tym razem dane makro z USA pomogły utrzymać je do końca sesji. Udział we wzrostach miały także dane z Azji. Ceny surowców poszły w górę, bo w Chinach wzrósł indeks aktywności przemysłu. Drożały akcje Rio Tinto Group, Xstrata i Vedanta Resources. W górę poszedł kurs ThyssenKrupp. Jego prezes powiedział, że niemiecki koncern podwyższy ceny stali w związku ze wzrostem popytu. Indeks spółek surowcowych rósł najmocniej spośród 20 europejskich wskaźników branżowych. Wśród spółek wchodzących w skład DJ Stoxx 600 najmocniej rósł jednak kurs Commerzbanku. Analitycy Morgan Stanley uważają, że wycena drugiego w Niemczech kredytodawcy nie uwzględnia pozytywnych skutków powołania do życia tzw. złego banku.

W USA optymizm inwestorów wzrósł po wiadomości o spadku liczby osób zwalnianych przez prywatne firmy. Pozytywnym sygnałem okazał się także wyższy, niż oczekiwano czerwcowy wskaźnik aktywności przemysłu przetwórczego. Wzrost cen metali przełożył się na zwyżkę kursów m.in. Alcoa i Freeport-McMoRan. Wyraźnie drożał Yum! Brands, właściciel Taco Bell i KFC, którego rekomendację do "kupuj" podwyższył Goldman Sachs.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje drożały po dobrych wieściach z USA i Chin