Akcje Elektrimu nadal w centrum uwagi inwestorów na GPW

(Artur Szymański)
03-04-2006, 12:03

Nie ma mocnych na Elektrim. Podobnie jak podczas dwóch ostatnich sesji ubiegłego tygodnia, tak i dziś walory konglomeratu przykuwają uwagę graczy na warszawskiej giełdzie. Reszta spółek jest tłem dla notowań „Elka”.

Nie ma mocnych na Elektrim. Podobnie jak podczas dwóch ostatnich sesji ubiegłego tygodnia, tak i dziś walory konglomeratu przykuwają uwagę graczy na warszawskiej giełdzie. Reszta spółek jest tłem dla notowań „Elka”.

Po dwóch godzinach sesji, obroty akcjami Elektrimu do południa sięgnęły 150 mln zł. To mniej więcej tyle, ile na wszystkich spółkach z WIG20! Nie trzeba chyba dodawać, że notowania Elektrimu znów szybują pod niebiosa? Za akcję płaci się już nawet 20 zł, czyli ponad 30 proc. więcej niż w piątek. Tak drogie akcje Elektrimu nie były od połowy listopada 2001 r.

Handel walorami największych spółek jest skromny. Indeks rośnie niespełna 1 proc. w ślad za zwyżkami na giełdach azjatyckich a przede wszystkim kolejnymi rekordami hossy w Europie Zachodniej. Niemiecki DAX pokonał dziś poziom 6000 pkt, pierwszy raz od lipca 2001 r. Wskaźnikom GPW pomaga też umacniający się złoty wobec euro i dolara.

W gronie blue chipów wyróżnia się KGHM drożejący ponad 2 proc. W wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” Krzysztof Skóra, prezes spółki powiedział, że firma może podnieść prognozę wyników na 2006 r., jeśli cena miedzi będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. Kurs kombinatu dotarł w pobliże 85 zł, ale nie widać wielkiego popytu na akcje miedziowej spółki. Przeciwnie, obroty rzędu 10 mln zł są żenująco niskie jak na tak wielkie przedsiębiorstwo.

Nieco lepiej pod tym względem wygląda PKO BP, drożejące około 1,5 proc. przy 20 mln zł obrotów. Wśród mniejszych spółek trwa świetna passa akcjonariuszy Wólczanki, którą czeka połączenie z Vistulą. Ponad 10 proc. drożeją akcje Ganta. KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny legnickiej spółki, która chce wyemitować od 1,22 do 4,88 mln akcji z prawem poboru. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Akcje Elektrimu nadal w centrum uwagi inwestorów na GPW